Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Mbrojtja ndaj diellit / Family Sunspray SPF50 per gjithe familjen 250ML
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Mbrojtja ndaj diellit / Family Sunspray SPF50 per gjithe familjen 250ML

Family Sunspray

Krem mbrojtës në format 250 ml, Family Sunspray SPF50 me një mbrojtje UVA me 5 yje (PPD 48) krijuar nga dermatologu Dr. Andrew Birnie. Spraji SPF50 është i përshtatshëm për të gjithë familjen, duke përfshirë foshnjat (+6 muajsh) dhe fëmijët. Produkti vjen në një format të ri me spërkatje, i cili siguron aplikim më të lehtë. Me formulimin e tij, ky krem kundër diellit është i përsosur për një ditë në plazh, pa pasur nevojë të mbani shumë SPF të ndryshëm. Ofron mbrojtje me spektër të gjerë kundër rrezatimit UVA dhe UVB, duke tejkaluar standardet e BE-së. Formula është projektuar për lëkurë të ndjeshme dhe është pa aromë dhe parabene.
Cruelty free | Coral friendly | Vegan

17 

17 

Krem mbrojtës në format 250 ml, Family Sunspray SPF50 me një mbrojtje UVA me 5 yje (PPD 48) krijuar nga dermatologu Dr. Andrew Birnie. Spraji SPF50 është i përshtatshëm për të gjithë familjen, duke përfshirë foshnjat (+6 muajsh) dhe fëmijët. Produkti vjen në një format të ri me spërkatje, i cili siguron aplikim më të lehtë. Me formulimin e tij, ky krem kundër diellit është i përsosur për një ditë në plazh, pa pasur nevojë të mbani shumë SPF të ndryshëm. Ofron mbrojtje me spektër të gjerë kundër rrezatimit UVA dhe UVB, duke tejkaluar standardet e BE-së. Formula është projektuar për lëkurë të ndjeshme dhe është pa aromë dhe parabene.
Cruelty free | Coral friendly | Vegan
– SPF 50.
– I përshtatshëm edhe për lëkurë të ndjeshme.
– Mund të përdoret edhe për fëmijët +6 muajsh.
– Mbron dhe ushqen në mënyrë aktive lëkurën.
– Jo komedogjene.
– Pa parfum dhe paraben.
– Rezistent ndaj ujit.

udhëzime mbi përdorimin:

Aplikoheni me bollëk 20 minuta përpara se të dilni nga shtëpia. Riaplikoheni shpesh. Shmangni kontaktin me sytë.
Lista e plotë e përbërësve:
Water, C12-15 Alkyl Benzoate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Dicaprylyl Ether, Ethylhexyl Salicylate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Hexylene Glycol, Diethylhexyl Butamido Triazone, Ethylhexyl Triazone, Sodium Stearoyl Glutamate, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Microcrystalline Cellulose, Caprylyl Glycol, Cetearyl Alcohol, Decylene Glycol, Glyceryl Stearate, Tocopheryl Acetate, Ethylhexylglycerin, Cellulose Gum, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, Tocopherol
#Altruist #KremKunderDiellit #SPF #Sunscreen #KremFaktorMbrojtes

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.