Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Problematika te ndryshme / C-Glow Vitamin C Vitaminë C 15% Forme e Paster per Antioksidim, Antirrudhe dhe Anti Njolla 30ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Problematika te ndryshme / C-Glow Vitamin C Vitaminë C 15% Forme e Paster per Antioksidim, Antirrudhe dhe Anti Njolla 30ml

C-Glow Vitamin C

Vitaminë C e riformuluar dhe me e stabilizuar ndaj oksidimit, me nje jetëgjatësi 6 muaj nga data a prodhimit!

Teksturë e lehtë, vetëm me bazë ujore, e cila përmban 15% vitamin C të pastër (acid ascorbic) dhe antioksidantë të tjerë (acid ferulik dhe sasi të vogël të vitaminës E).

Ky formulim nxit prodhimin e kolagjenit, maksimizon mbrojtjen nga dielli dhe njëtrajtëson tonin e lëkurës.

 

15 

15 

Out of stock

Vitaminë C e riformuluar dhe me e stabilizuar ndaj oksidimit, me nje jetëgjatësi 6 muaj nga data a prodhimit!

Vitamina C e pastër (ose acidi ascorbic) është e vetmja formë e vitaminës C që ka studime klinikisht të provuara për 3 vetitë e saj të mrekullueshme:

  • antioksiduese – mbrojtje nga mjedisi, stresi oksidativ
  • nxit prodhimin e kolagjenit
  • redukton hiperpigmentimin duke njëtrajtësuar tonin e lëkurës.

pH

Ascorbic

Acid

Ferulic Acid

Tocopherol

3.2 – 3.4

15%

+

Disavantazhi i vetëm i vitaminës C të pastër është jo-stabiliteti i saj dhe është shumë e vështirë për të sjell formula efikase dhe elegante me të. Formulimi nga Geek&Gorgeous përdor një pH të ulët dhe antioksidant të tjerë për të ndihmuar në stabilitetin e vitaminës C, por edhe kështu vitamina C mund të stabilizohet vetëm për disa muaj.

Për të siguruar freskinë maksimale, ne e krijojmë vitaminën C ne sasi të vogla cdo javë (mesatarisht vitamina C kur shkon tek klientët tanë  mund të ketë 2-3 javë që është prodhuar dhe ne e ruajmë atë ne kushte frigoriferike në magazinën tonë). Ne gjithashtu i këshillojmë klintët tanë që ta vendosin në frigorifer vitaminën C ku qëndron pa problem për 3 muaj.

Cruelty free | Vegan | Pa fragranca dhe vajra esencial | Gluten free | Malassezia free | E sigurtë të përdoret në shtatëzani

për kë është?

Për të gjithë që janë në kërkim të një formule të pastër të vitaminës C + ekstra antioksidantë me teksturë të lehtë. Megjithatë, nëse keni lëkurë të ndjeshme dhe të prirur ndaj skuqjes, ne nuk ju rekomandojmë C-Glow për shkak të pH të ulët dhe përmbajtjes së lartë të acidit të pastër.

Lloji i lëkurës

Problematika e lëkurës

Tekstura

për të gjitha llojet e lëkurave, me përjashtim të atyre shumë të ndjeshme njollat kafe, rrudhat, lëkurë pa vitalitet dhe jo ngjyrë jo e njëtrajtshme

teksturë e lehtë, vetëm me bazë ujore, e cila përthithet menjëherë nga lëkura

përdorimi:

Aplikoni disa pika në fytyrë direkt pasi e pastroni atë, perpara se të vendosni serume apo kremra të tjerë të rutinës tuaj. Ideale për tu përdorur në mëngjes, por mund të alikohet edhe në darkë pa probleme. Duke qënë se formula e vitaminës C është ujore, ne rekomandojmë që të vendosni serumin direkt në fytyrë dhe me dorën tjetër ta përhapni.

Jetegjatësia – 6 muaj pas prodhimit (e pahapur), por duke qënë për më shumë se 2 vite ne treg, me siguri ju themi që i vendosur në frigorifer dhe i pahapur, qëndron për shumë më shumë.

përbërësit:

Vitamina C (ascorbic acid – 15%) forma e vetme e vitaminës C e provuar klinikisht për efikasitetin e saj si antioksidante, nxitës i prodhimit të kolagjenit dhe ndihmon ne reduktimin e njollave kafe. Gjithashtu i jep një shkëlqim të menjëhershëm lëkurës.

Acid Ferulik + Vitamine E – antioksidantë që ndihmojnë në stabilizimin e vitaminës C dhe sëbashku rrisin fuqinë antioksiduese të produktit në tërësi. Kjo formulë përmban përqëndr të madh të acidit ferulik dhe sasi të vogël të vitaminës E.

Dimethyl Isosorbide – gjenerata më e re e solventëvë që ndihmojnë penetrimin e duhur të vitaminës C dhe ndihmon në njtrajtësumin e acidit ferulik në formulë.

#Geek&Gorgeous

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.