Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Mbrojtja ndaj diellit / Solar II Krem dite me SPF50 dhe PPD 49 50ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Mbrojtja ndaj diellit / Solar II Krem dite me SPF50 dhe PPD 49 50ml

Solar II

Skintegra Solar II SPF50 është një krem me teksturë të lehtë hidratuese dhe matifikuese të fytyrës që ofron mbrojtje shumë të lartë UV me spektër të gjerë (UVA + UVB).

Nëse ju pëlqejnë teksturat jashtëzakonisht të lehta dhe që thithen shpejt pa vaj dhe po kërkoni një ekuilibër të mirë midis hidratimit, kremit me efekt antirrudhë dhe mbrojtjes ndaj rrezeve UV, Solar II SPF50 do të jetë kremi juaj i përditshëm ndaj diellit. Nuk lë gjurmë të bardha apo ndjesi të rëndë në lëkurë.

34 

34 

Skintegra Solar II SPF50 është një krem me teksturë të lehtë hidratuese dhe matifikuese të fytyrës që ofron mbrojtje shumë të lartë UV me spektër të gjerë (UVA + UVB).

Për këtë formulim janë përzgjedhur gjashtë filtra organikë të qëndrueshëm dhe të sigurt UV. Përveç filtrave të gjeneratës së ardhshme të përdorura në Solar I, është përfshirë një filtër i gjashtë fotostabil dhe i tretshëm në ujë UV, i cili lejon një strukturë shumë të lehtë dhe të frymëmarrjes. Këta filtra punojnë së bashku për të siguruar mbrojtje të lartë kundër dëmtimit të lëkurës të shkaktuar nga rrezet UV. Përveç rrezatimit UV, këta filtra mbrojnë lëkurën tuaj edhe nga rrezet infra të kuqe (të emetuara nga pajisjet elektronike) dhe nga drita e dukshme.

Solar II SPF50 shquhet edhe për nivelin e lartë të mbrojtjes UVA, ndaj mund të themi me krenari se faktori mbrojtës UVA i këtij produkti është 49.1.

Shtimi i përbërësve antioksidues dhe hidratues (ektoinë, çaj jeshil, betainë dhe vitaminë E) e bën Solar II SPF50 një produkt ideal për kujdesin ditor mbrojtës për të gjitha llojet e lëkurës. Ky produkt është testuar dermatologjikisht dhe është i përshtatshëm edhe për lëkurë të ndjeshme.

Nëse ju pëlqejnë teksturat jashtëzakonisht të lehta dhe që thithen shpejt pa vaj dhe po kërkoni një ekuilibër të mirë midis hidratimit, kremit me efekt antirrudhë dhe mbrojtjes ndaj rrezeve UV, Solar II SPF50 do të jetë kremi juaj i përditshëm ndaj diellit. Nuk lë gjurmë të bardha apo ndjesi të rëndë në lëkurë.

Për lëkurën e kombinuar në të yndyrshme, Solar II SPF50 mund të përdoret si një produkt i vetëm në rutinën e mëngjesit. Për lëkurë normale dhe të thatë, ne rekomandojmë kombinimin e Solar II SPF50 me një serum fytyre, emulsion ose krem të zgjedhjes suaj. Ashtu si Solar I SPF30, Solar II SPF50 është projektuar për mbrojtje afatgjatë dhe të qëndrueshme nga dielli, kështu që duhet të pastrohet tërësisht nga lëkura në mbrëmje.

Përdorimi i rregullt i një produkti me faktor mbrojtës parandalon fotoplakjen e parakohshme të lëkurës.

#Skintegra #KremKunderDiellit #SPF #Sunscreen #KremFaktorMbrojtes

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.