Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Eksfoliant / Stem Skincare – Dual Renewal 10% AHA per te larguar qelizat e vdekura tek lëkurat jo të njëtrajtshme si dhe trajton njollat e kafta 30ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Eksfoliant / Stem Skincare – Dual Renewal 10% AHA per te larguar qelizat e vdekura tek lëkurat jo të njëtrajtshme si dhe trajton njollat e kafta 30ml

Stem Skincare – Dual Renewal

Acid glikolik 8%

Acid laktik 2%

Çfarë është: Kombinim i alfa hidroksi acideve (AHA); acidit glikolik dhe acidit laktik

Çfarë bën: Largon qelizat e vdekura tek lëkurat jo të njëtrajtshme si dhe trajton njollat e kafta.

Problematikat e lëkurës: Teksturë jo e njëtrajtshme, lëkurë e lodhur, njolla të kafta

I përshtatshëm për:

Individët mbi 20 vjeç

Të gjitha gjinitë 

Nuk është i përshtatshëm për:

Gratë shtatzëna dhe gjidhënëse

14 

14 

Kombinimi i Acidit Glikolik (8%) dhe Acidit Laktik (2%) në serumin Dual Renewal ka një
rol kyq në kujdesin e lëkurës. Acidet “AHA” bashkëveprojnë në mënyrë sinergjike duke
larguar qelizat e vdekura në mënyrë efektive dhe duke zbuluar një lëkurë të
njëtrajtshme.

Acidi glikolik është molekulë më e vogël dhe si e tillë depërton thellë në lëkurë, duke
larguar qelizat e vdekura dhe duke stimuluar rigjenerimin e qelizave. Ky veprim
ndihmon në përmirësimin e teksturës së lëkurës, duke adresuar edhe problematikat
tjera si rrudhat e imta, njollat e kafta dhe teksturën jo të njëtrajtshme. Në anën tjetër,
acid laktik i cili ka molekulë më të madhe, vepron vetëm në shtresën e sipërme të
lëkurës si eksfoliues.

Përpos acideve AHA, ky formulim përmban acid hialuronik si hidratues, ekstrakt të Aloe
Veras dhe Pantenol të cilët japin efekt qetësues dhe ushqyes.

 

Lista e perberesave

Acidi glikolik: Një lloj i alfa hidroksi acideve (AHA) i njohur për vetitë eksfoliuese dhe rigjeneruese të lëkurës
Acidi Laktik: Një AHA tjetër me veti eksfoliuese që shpërfaqë një lëkurë më të butë.
Ekstrakti i Aloe Vera: I njohur për vetitë e tij qetësuese dhe hidratuese.
Glicerina: Një humektant i përdorur gjerësisht e i cili hidraton lëkurën.
Acidi Hialuronik në formën e kripës: Hidraton lëkurën
Panthenol: Gjithashtu i njohur si vitamina B5, ndihmon në hidratimin dhe qetësimin e lëkurës.

Përbërësit tjerë:
Aqua (Water), Aloe Barbadensis Leaf Juice, Glycolic acid, Lactic acid, Propanediol,
Propylene glycol, Butylene glycol, Glycerin, Hexanediol, Sodium hyaluronate
Panthenol, Polysorbate 20, Phenoxyethanol

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.