Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Antirrudhe / A-Game 10 Retinal Retinal 0.1%, Antirrudhe e avancuar per lekura te mesuara me perqendrime te larta retinoidesh 30ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Antirrudhe / A-Game 10 Retinal Retinal 0.1%, Antirrudhe e avancuar per lekura te mesuara me perqendrime te larta retinoidesh 30ml

A-Game 10 Retinal

Emulsion i lehtë me përmbajtje të lartë retinAL për të luftuar të gjitha shenjat e moshës.

***Ky produkt këshillohet për personat që kanë përdorur më parë retinoide (retinOL, retinYL, estere, tretinoin). Nëse jeni fillestar, këshillojmë përdorimin e A-Game 5.

22 

22 

RetinAL është “vëllai i madh” i përbërësit më të fuqishëm antirrudhë, retinOL. Ndërkohë që retinOL kërkon 2 procese konvertimi për të arritur formën aktive, acid retinoik (aka tretinoin), retinAL kërkon vetëm 1 proces konvertimi në acid retinoik që është forma aktive që njohin qelizat e lëkurës. është provuar klinikisht që retinAL është 11 herë më i shpejtë se retinOL për arritjen e rezultateve.

pH

Retinal Allantoin

Biosaccharide Gum-1

6 – 6.5

0.1%

+

Pasi konvertohet në acid retinoik, ai ndihmon qelizat të prodhojnë më shumë kolagjen dhe elemente të tjerë të strukturës duke e bërë lëkurën të duket më e re dhe e tendosur.  Gjithashtu ai përshpejton procesin e rigjenerimit qelizor të shtresës së sipërme të lëkurës duke e bërë atë më të lëmuar.

A-Game është një produkt i domosdoshëm antirrudhë, por ai ndihmon gjithashtu me problematika të tjera të lekurës sic janë: hiperpigmentimi dhe lëkura e yndyrshme/akneike.

Për të shpjeguar fortësinë e tij, ne e krahasojmë 0.1% retinAL si nje produkt me retinOL me përqëndrim të mesëm-të lartë ( 0.5 – 1% retinOL), por me shumë më pak irritime dhe rezultate shumë më të shpejta.

Cruelty free | Vegan | Pa fragranca | Gluten free | Oil free

për kë është?

Rekomandohet për personat që kanë përdorur A-Game 5 dhe tani jeni për nivel më të lartë. Përsa i perkët teksturës, në lekurat mikse/ yndyrshme është shumë i përshtatshëm.

Lloji i lëkurës

Problematika e lëkurës

Tekstura

Ideal për lëkurat mikse, të yndyrshme rrudhat e para të mimikës, rrudhat, humbja e elasticitetit, hiperpigmentimet emulsion i lehtë si mëndafsh me ngjyrë të verdhë

përdorimi:

Aplikoni një sasi sa një kokërr bizele në lëkurën tuaj në darkë. Në rutinën tuaj fillimisht përdorni produktet gel, serum apo likuide të tjera përpara retinAL dhe pas tij vazhdoni me hidratues. Në mëngjes vendosni me patjetër SPF.

Nëse jeni duke e përdorur A-Game për herë të parë, për 2 javët e para aplikojeni 2-3 herë në javë dhe nëse tolerohet mirë nga lëkura, vazhdoni një natë po e një natë jo për 2 javë të tjera.

Nëse cdo gje shkon mirë, përdoreni cdo natë retinAL-in.

***Mos e përdorni gjatë shtatëzanisë ose gjidhënies!

A-Game ka një ngjyrë të verdhë për shkak të retinAL-it që ka si përbërës. Bazuar në eksperincën tonë, ai përthithet nga lëkura dhe nuk le shenja në sipërfaqe.

përbërësit:

Retinal 0.1% – përbërësi superstar antirrudhë. Raporti rezultat/tolerancë është për tu admiruar midis të gjithë retinoideve topik.

Allantoin dhe Panthenol – përbërësit klasik për qetësim të lëkurës dhe mbrotje të barrierës së saj.

Biosaccharide Gum 1 – një molekulë karbohidrate që ka efekte qetësuese cka e bën A-Game akoma edhe më delikat për lëkurën.

#Geek&Gorgeous

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.