Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Antirrudhe / Architect Emulsion me 1% Bakuchiol 30ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Antirrudhe / Architect Emulsion me 1% Bakuchiol 30ml

Architect

Krem i pasure me 1%Bakuchiol (Retinol Natyral) i cili nuk irriton lekuren dhe eshte i sigurt per tu perdorur gjate shtatezanise dhe gji-dhenies

27.30 

27.30 

Emulsion hidratues per lekura problematike dhe me rrudha

Skintegra Architect është një emulsion – serum intensiv për të gjitha llojet e lëkurës me efikasitet të trefishtë – i projektuar për lëkurën e prirur ndaj papërsosmërive me dëmtime të dukshme UV (si hiperpigmentimi), i cili gjithashtu duhet të trajtojë edhe rrudhat. Është një teksturë e butë, e lehtë dhe pa yndyrë, me aromë neutrale dhe përthithet lehtësisht.

Bakuchiol është komponenti kryesor aktiv i Architect (1%). Ky është një përbërës që rrjedh nga bima Psoralea corylifolia, e provuar klinikisht se funksionon si analog funksional i retinolit pa efektet anësore që zakonisht shoqërohen retinoidet (thatësi, skuqje etj.).

Retinoidet janë përbërës të mrekullueshëm kundër plakjes dhe akneve, megjithatë, për shkak të efekteve anesore, nuk mund te perdoren nga te gjithat llojet e lekurave si lekurat e ndjeshme.

Në krahasim me retinolin, bakuchioli është shumë më pak irritues, nuk e sensibilizon lëkurën ndaj diellit dhe ka një profil më të mirë sigurie (mund të përdoret në gratë shtatzëna dhe në laktacion). Për shkak se është më pak irritues, bakuchioli mund të kombinohet me aktivë të tjerë të fuqishëm (si acidet, vitamina C, niacinamide etj.) dhe madje ka një efekt të mrekullueshëm sinergjik në lëkurë, ndërsa retinoidet shpesh janë shumë sensibilizues për t’u përzier me përbërës të tjerë aktivë. .

Si ndikon 1% bakuchiol në lëkurë gjatë periudhës 3 mujore?

  • Ka efekte antimikrobike (duke synuar S.auerus dhe P.acnes)
  • ka efekte të forta antioksiduese dhe anti-inflamatore
  • Normalizon prodhimin e yndyres duke pakësuar sintezën e 5-alfa reduktazës
  • Zvogëlon hiperpigmentimet dhe ndriçon lëkurën
  • Ndikon në shprehjen e gjeneve për llojet e kolagjenit I, III dhe V
  • Forcon sintezën e proteinave të matricës jashtëqelizore dhe kryqëzimin e epidermës – dermis, e cila rrit elasticitetin, shtrëngimin dhe ngurtësimin e lëkurës

Përveç 1% bakuchiol, Skintegra Architect ka përzgjedhur përbërës anti-inflamator dhe hidratues si ektoin, çaj jeshil, panthenol, allantoin, kafeinë dhe resveratrol. Ky kombinim i përbërësve është krijuar për të lejuar bakuchiolin te veproj me efikasitetin me te larte pa irritim, te cilet dhe vazhdimisht qetësojne lëkurën për ta bërë atë rezistente.

përbërësit:

AQUA, COCO-CAPRYLATE, METHYLPROPANEDIOL, GLYCERIN, ECTOIN, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, ISOAMYL LAURATE, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, PANTHENOL, BAKUCHIOL, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, ALLANTOIN, RESVERATROL, LECITHIN, CAFFEINE, SODIUM ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, ISOHEXADECANE, CARBOMER, XANTHAN GUM, CAPRYLYL GLYCOL, SODIUM PHYTATE, SODIUM HYDROXIDE, LACTIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, GLYCERYL STEARATE CITRATE, PHENOXYETHANOL, POLYSORBATE 80, BHT

përdorimi:

Aplikojeni një herë në ditë  në lëkurën e pastruar. Kur filloni te perdorni Architect, aplikojeni atë në mënyrë konservative dhe të kujdesshme, veçanërisht nëse tashmë jeni duke përdorur aktivë të fortë. Nëse tolerohet, me kalimin e kohës mund të filloni ta përdorni këtë produkt dy herë në ditë. Nëse keni lëkurë hiper-reaktive ose të ndjeshme, përdorni atë vetëm një herë në ditë dhe ndiqni me produkte qetësuese nga gama jonë rozë e krijuar për lëkurë të ndjeshme.

përbërësit kryesor dhe përfitimet:

Ndricues:
BAKUCHIOL
CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT
Anti-inflamator:
ECTOIN
PANTHENOL
ALLANTOIN
Mbrojtes se barrieres:
COCO-CAPRYLATE
LECITHIN
GLYCERIN
BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER
Antioksidant/Kunder rrudhave:
BAKUCHIOL
CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT
RESVERATROL
CAFFEINE

#Skintegra

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.