Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...

Spectra

Serum emulsion per trajtimin e barrieres te demtuar, lekurave te irrituara, te skuqura dhe me rosacea

22.30 

22.30 

Out of stock

Serum-emulsion qetësues për lëkurë të ndjeshme, të gjitha llojet e lëkurës

Skintegra Spectra është një serum-emulsion zbutës, i pajisur me një teksturë delikate dhe që përthithet shpejt. Është jokomedogjen dhe hipoallergjik, i destinuar për të gjitha llojet e lëkurës dhe veçanërisht për kujdesin e lëkurës me barrierë mbrojtëse të dëmtuar dhe funksion të reduktuar. Roli i tij kryesor është mbështetja e përditshme dhe mbrojtja e butë antioksiduese e lëkurës së dëmtuar, që shfaq acarim, skuqje dhe procese inflamatore.

Spectra bashkon vetitë qetësuese dhe mbrojtëse të gjalpit shea, pantenolit, alantoinës dhe vitaminës B12 (të përshtatshme për trajtimin e llojeve të ndryshme të acarimeve dermatologjike, madje edhe ato me origjinë atopike) dhe efektet antioksiduese të ekstraktit të çajit jeshil, kafeinës dhe një prej përbërësve më të fuqishëm nga grupi i polifenolit – resveratrol.

Në lëkurën që shfaq një gamë të gjerë çrregullimesh kronike dhe funksionale si puçrrat, rosacea, lëkura e prirur ndaj dermatitit, lëkura e irrituar ose e dehidratuar (pas trajtimeve të akneve dhe të ngjashme), Spectra mund të përdoret vazhdimisht si pjesë e rutinës së përditshme të kujdesit të lëkurës pasi hidraton, qetëson dhe largon irritimet. Në rastin e lëkurës shumë të ndjeshme dhe të dehidratuar, rekomandohet përdorimi i Spectra dhe Naro në kombinim. Përveç efekteve qetësuese, Spectra vepron si një serum i fuqishëm për lëkurën duke shfaqur ndryshime të hershme strukturore të shkaktuara nga plakja. Antioksidantët si resveratroli nga vera e kuqe dhe ekstrakti i çajit jeshil i përkasin grupit të polifenoleve më të njohura të cilët japin rezultate të shkëlqyera në riparimin e lëkurës së dëmtuar dhe mbrojtjen e saj nga stresi mjedisor.

Të gjithë përbërësit në Spectra janë zgjedhur me kujdes për të komplimentuar rutinat e kujdesit të lëkurës për të gjitha llojet e lëkurës me një tendencë ndaj ndjeshmërisë dhe shenjave të para të plakjes. Spectra ka një aromë të lehtë, neutrale dhe një strukturë të butë kremoze e cila përhapet bukur në lëkurë. Është vizualisht tërheqëse për shkak të ngjyrës së saj rozë, e cila e ka origjinën nga cianokobalamina, më e njohur si vitamina B12, përbërësi kryesor aktiv i Spectra që qetëson dhe mbron lëkurën e ndjeshme dhe jo tolerante.

përbërësit:

AQUA, COCO-CAPRYLATE, METHYLPROPANEDIOL, GLYCERIN, ISOAMYL LAURATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, PANTHENOL, RESVERATROL, CAFFEINE, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, LECITHIN, ALLANTOIN, SODIUM ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, CYANOCOBALAMIN, ISOHEXADECANE, GLYCERYL STEARATE CITRATE, CARBOMER, XANTHAN GUM, CAPRYLYL GLYCOL, POLYSORBATE 80, SODIUM HYDROXIDE, SODIUM PHYTATE, LACTIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PHENOXYETHANOL

përdorimi:

Aplikoni Spectra dy herë në ditë si hidratues (lëkurë të yndyrshme / kombinuese) ose përzieni me një përforcues vaji pa aromë (lëkurë normale në të thatë).

përbërësit kryesor dhe përfitimet:

Përforcon barrierën mbrojtëse:

COCO-CAPRYLATE
BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER
LECITHIN
CYANOCOBALAMIN

Anti age:
RESVERATROL
CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT
CAFFEINE
Hidratues:
GLYCERIN
LACTIC ACID
Anti inflamator:
PANTHENOL
ALLANTOIN
CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT

#Skintegra

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.