Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...

Solar I Krem dite me SPF30 50ml

27.62 

Krem dite i pasur me perberes hidratues / antirrudhe dhe me mbrojtje te larte ndaj diellit (SPF30)

27.62 

In stock

Mbrojës nga dielli me spektër të gjerë UV (SPF30) për lëkurë të ndjeshme

Skintegra Solar I është një fluid hidratues i krijuar si një krem ​​dielli me spektër të gjerë (UVA + UVB) që mbron lëkurën nga fotoplakja. Ka një faktor të lartë mbrojtës (SPF 30) dhe është i destinuar për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme dhe reaktive.

Solar I ka teksturën e lehtë dhe të këndshme të një fluidi. Nuk lë mbetje të bardha, përthithet shpejt dhe e lë lëkurën një ndjesi prej kadifeje dhe të lëmuar.

Përveç mbrojtjes nga rrezatimi UV, fajtori kryesor për plakjen e parakohshme të lëkurës, Solar I ushqen dhe riparon funksionin pengues të lëkurës, zbut lëkurën dhe e mbron atë nga faktorët e jashtëm.

Roli më i rëndësishëm i Solar I është mbrojtja adekuate nga dielli, kështu që gjatë formulimit u zgjodhën filtra organikë shumë specifikë të qëndrueshëm (të padegradueshëm) që mbrojnë nga rrezatimi që i përkasin rrezeve UVA, UVB, infra të kuqe (gjithashtu të emetuar nga pajisjet elektronike) dhe spektret e dritës së dukshme. .

Tipari i dytë më i rëndësishëm i formulimit Solar I është fakti se ai nuk përmban filtra që janë provuar se kanë një efekt shkatërrues në nivelet e hormoneve. Për këtë arsye, pesë filtra të gjeneratës më të re u zgjodhën dhe punojnë në sinergji, thithin, shpërndajnë dhe reflektojnë rrezet UV.

Profili i mbrojtjes UV:

Tinosorb S: filtër UVA dhe UVB, jashtëzakonisht efektiv edhe në përqëndrime të ulëta që mundëson tolerancë të shkëlqyer dermatologjike të produktit

Tinosorb M: filtër UVA dhe UVB me qëndrueshmëri të shkëlqyer fotografike i cili në të njëjtën kohë vepron si filtër fizik ose mikropigment (reflekton dhe shpërndan) dhe thith rrezet UV; mbron gjithashtu brenda spektrit të rrezatimit të dritës së dukshme

Uvinul A Plus granular: i vetmi filtër organik i qëndrueshëm në foto UVA-I që mbulon segmentin e rrezatimit me valë të gjata duke parandaluar në të njëjtën kohë krijimin e radikalëve të lirë që çojnë në fotoplakje të parakohshme të lëkurës

Uvinul T150: filtër UVB me shkallën më të lartë të përthithjes së rrezeve UV midis filtrave të disponueshëm UVB, i shkëlqyeshëm në ngjitjen e keratinës në lëkurë që e bën atë të papërshkueshëm nga uji

Eusolex OS: vepron si një filtër plotësues UVB, stabilizon emulsionet dhe ka një efekt anti-bakterial

Së bashku me një kombinim të antioksidantëve dhe përbërësve riparues të zgjedhur me kujdes (çaj jeshil, dy forma të vitaminës E, betainë dhe panthenol), Solar përmban dozën maksimale të rekomanduar të ektoinës. Ektoina është një aminoacid i gjithanshëm ideal për rigjenerimin e lëkurës së ndjeshme dhe të dehidratuar. Testet in vivo kanë demonstruar efektet e ektoinës si një hidratues i jashtëzakonshëm që parandalon dëmtimin e lëkurës të shkaktuar nga UV në nivel qelizor, në të njëjtën kohë duke përmirësuar elasticitetin, qëndrueshmërinë dhe tonin e lëkurës dhe duke forcuar funksionin e barriers mbrojtese.

Panthenoli dhe betaina kanë një efekt qetësues dhe higroskopik, lidhin lagështinë dhe parandalojnë avullimin e saj nga lëkura, ndërsa një përqindje e lartë e ekstraktit të çajit jeshil pengon dëmtimin qelizor të shkaktuar nga efektet e radikaleve të lira në lëkurë, veçanërisht në rastin e inflamacioneve si p.sh. aknet mbi të cilat çaji jeshil ka një efekt intensiv anti-inflamator.

Solar I mund të përdoret si një produkt i vetëm hidratues dhe mbrojtes nga dielli. Për shkak të tekstures së tij të butë dhe të lehtë, Solar I është ideal për përdorim të përditshëm dhe për këtë arsye është menduar kryesisht si një “mbrojtës nga dielli i qytetit”, për lëkurën e ekspozuar edhe ndaj stresorëve të tjerë të jashtëm përveç rrezatimit UV (smog, grimca ajri). Nëse jeni duke e ekspozuar veten në mënyrë aktive në diell, duke djersitur, duke u shire me peshqir pas notit etj., duhet të ripërdorni kremin tuaj kundër diellit rregullisht, në mënyrë të barabartë dhe në sasi të mjaftueshme.

Nëse po përdorni Solar I në kombinim me produkte të tjera, mbani në mend se çdo produkt me SPF vjen gjithmonë si hapi i fundit në rutinën e kujdesit të lëkurës. Përpara aplikimit të grimit është e nevojshme të prisni disa minuta në mënyrë që produkti të ketë mundësinë të vendoset plotësisht në lëkurë (përdorimi i furçave dhe sfungjerëve të grimit menjëherë pas aplikimit mund të shkaktojë lëvizjen e produktit dhe kështu zvogëlimin e mbrojtjes së kërkuar të fotografisë).

përbërësit:

AQUA, DIBUTYL ADIPATE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, GLYCERIN, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO], BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, ECTOIN, BETAINE, ORYZA SATIVA STARCH, DIMETHICONE, UNDECANE, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, PANTHENOL, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, TOCOPHEROL, TOCOPHERYL ACETATE, TRIDECANE, GLYCERYL STEARATE CITRATE, SODIUM ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, POLYSORBATE 80, ARACHIDYL ALCOHOL, DECYL GLUCOSIDE, BEHENYL ALCOHOL, ISOHEXADECANE, ARACHIDYL GLUCOSIDE, CAPRYLYL GLYCOL, SODIUM BENZOATE, LACTIC ACID, POTASSIUM SORBATE, XANTHAN GUM, SODIUM HYDROXIDE, PROPYLENE GLYCOL, PHENOXYETHANOL

përdorimi:

Përdoreni gjatë ditës si hapi i fundit në regjimin tuaj të kujdesit të lëkurës. Në mbrëmje, sigurohuni që ta shkrini me një pastrues me bazë vaji (siç është Atomic) përpara se të vazhdoni me pjesën tjetër të rutinës tuaj të natës.

përbërësit kryesor dhe përfitimet:

Mbrojtja nga dielli:
TINOSORB M
TINOSORB S
UVINULA A PLUS GRANULAR
UVINUL T150
EUSOLEX OS
Qetësues:
PANTHENOL
ECTOIN
Hidratues:
GLYCERIN
ECTOIN
BETAINE
PANTHENOL
Forcon barrierën mbrojtëse:
DIMETHICONE
PANTHENOL
ECTOIN
Antioksidues dhe anti age:
CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT
TOCOPHEROL
TOCOPHERYL ACETATE
ECTOIN

#Skintegra #KremKunderDiellit #SPF #Sunscreen #KremFaktorMbrojtes

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.