Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Problematika te ndryshme / Naro 100% Plant derived Squalene 30ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Problematika te ndryshme / Naro 100% Plant derived Squalene 30ml

Naro

Serum Booster me Squalene, 100% origjine Bimore, per te gjitha llojet e lekurave te cilat kane filluar te humbasin elasticitetin

14.20 

14.20 

Out of stock

Booster 100% squalene me origjinë bimore

Squalane është një përbërës natyral i pranishëm i sebumit të njeriut, prodhimi i të cilit zvogëlohet ndjeshëm pas moshës 20 vjeçare, duke rezultuar në uljen e elasticitetit të lëkurës. E thënë thjesht, lëkura bëhet më e varur, më e thatë dhe e pajetë. Më pas rekomandohet rikthimi i squalenit në lëkurë pasi e hidraton, e ushqen dhe e zbut atë në një mënyrë që është bioidentike me mënyrën se si bën sebumi, në të njëjtën kohë duke i siguruar asaj acide yndyrore esenciale shtesë dhe një efekt antioksidues.

Naro Squalane rrjedh nga vaji i ullirit por ndryshe nga vaji i ullirit nuk lë një shtresë të rëndë në lëkurë, nuk ka aromën e tij karakteristike dhe as kontribuon në bllokimin e poreve. Kjo e bën atë ideal për t’u përdorur në të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë ato të prirura për shpërthime (breakouts). I aplikuar në një fytyrë të lagur ose të ushqyer tashmë nga një serum ose krem, squalane ndihmon në parandalimin e humbjes së lagështisë nga lëkura dhe në këtë mënyrë ndihmon në ruajtjen e barrierës hidrolipidike të shëndetshme të lëkurës.

Squalani që rrjedh nga vaji i ullirit ndryshon nga vajrat klasikë për faktin se është jashtëzakonisht i qëndrueshëm dhe ka reaktivitet të ulët kimik, gjë që është jashtëzakonisht e rëndësishme kur dimë se vajrat e oksiduar ose të prishur kanë potencialin të irritojnë lëkurën. Produkti është tërësisht natyral, pa shtesa parabenesh, alkooli të denatyruar ose etanol, aroma artificiale, ngjyra dhe irritues të tjerë dhe është i paketuar në një enë qelqi.

përbërësit:

SQUALANE

përdorimi:

Përdorni një sasi të vogël Naro (2-4 pika) si një përforcues vaji për serumin/emulsionin tuaj të preferuar ose kremin tuaj sipas nevojës. Ndihmon në ushqimin e lëkurës.

përbërësit kryesor dhe përfitimet:

Perforcues I barrierës mbrojtëse:
SQUALANE

#Skintegra

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.