Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Hidratues / SQUALANE OIL 100% PURE Hidratues 30ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Hidratues / SQUALANE OIL 100% PURE Hidratues 30ml

SQUALANE OIL 100% PURE

Mbrojtësi – Si një vaj i thatë, vaji Squalane ruan shkëlqimin e shëndetshëm të lëkurës tuaj pa lënë një shkëlqim të yndyrshëm. Ky vaj me peshë të lehtë mbyll lagështinë dhe është gjithashtu anti-bakterial, duke e bërë atë ideal për lëkurën e prirur ndaj akneve dhe duke mbrojtur lëkurën nga ndotësit. Është gjithashtu perfekt për lyerjen e lëkurës përpara grimit për një aplikim më të butë, duke ndihmuar në vendosjen e gjithçkaje në vend, kështu që qëndron gjatë gjithë ditës!

PA PARABEN | PA SULFATE | PA AROME | PA NGJYRUES | Cruelty Free | VEGAN

15 

15 

Out of stock

Benefitet:

  • Ndihmon në minimizimin e humbjes së lagështisë
  • Rregullon prodhimin e yndyrës në lëkurë
  • Lehtëson menjëherë lëkurën që ndihet e shtrenguar dhe e thatë
  • Hidratues i shkëlqyeshëm për trupin
  • E shkëlqyeshme për klimat e thata, të ftohta ose ekstreme
  • Ndihmon në shërimin e buzëve të plasaritura

Si vepron:

Squalane gjendet natyrshëm në sebumin e njeriut dhe ndihmon në mbrojtjen dhe lubrifikimin e lëkurës. Nëpërmjet hidrogjenizimit, Squalene natyrale shndërrohet në një formë shumë më të qëndrueshme hidratuesi, i quajtur Squalane. Squalane ynë është me burim natyral nga ullinjtë dhe ndihmon në përmirësimin e elasticitetit dhe shkëlqimit të lëkurës.

Udhëzime:

  • APLIKIMI: Pas serumeve të trajtimit, aplikoni 2-3 pika, direkt në fytyrë, qafë dhe/ose trup ose kombinoni me hidratuesin tuaj të preferuar.
  • FREKUENCA: Përdorni çdo ditë, paradite dhe/ose pasdite.
  • Jetëgjatësia: Efektive për 24 muaj nga data e prodhimit.

Përbërësit:

100% Squalane i pastër që rrjedh nga ullinjtë

Rekomandohet për:

Të gjitha llojet e lëkurës duke përfshirë llojin e lëkurës të prirur për yndyrë

Targeton:

Lëkurë e thatë, e prirur ndaj njollave

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.