Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Hidratues / ZITCONTROL® Hidratues dhe Trajtues per fytyra te prirura ndaj akneve 40ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Hidratues / ZITCONTROL® Hidratues dhe Trajtues per fytyra te prirura ndaj akneve 40ml

ZITCONTROL®

Një trajtim i aftë për të mbajtur nën kontroll aknet, për t’i zvogëluar ato dhe për të parandaluar shfaqjen e tyre?  Provoje! Quhet Zitcontrol® dhe është i formuluar me përbërës të tillë si acidi salicilik, zinku PCA, niacinamide dhe quora noni PRCF, të cilat kanë veti për të kontrolluar, reduktuar dhe parandaluar aknet.

18 

18 

Një trajtim i aftë për të mbajtur nën kontroll aknet, për t’i zvogëluar ato dhe për të parandaluar shfaqjen e tyre?  Provoje! Quhet Zitcontrol® dhe është i formuluar me përbërës të tillë si acidi salicilik, zinku PCA, niacinamide dhe quora noni PRCF, të cilat kanë veti për të kontrolluar, reduktuar dhe parandaluar aknet.
Për më tepër, acidet që përmbahen në këtë formulë janë të dizajnuara me Nichosome®, një sistem ekskluziv për çlirimin e përbërësve aktivë që i bën produktet tona jo irrituese për lëkurën, ndërsa mbajnë deri në 12 herë më shumë përbërës aktiv sesa kur përdoren pa këtë sistem të shpërndarjes së përbërësve, dhe kështu rrit jashtëzakonisht efektivitetin e formulave tona.

Kur ta perdorni:

Për shpërthime aktive dhe të vazhdueshme përdoreni në rutinën e mëngjesit dhe atë të mbrëmjes. Për të parandaluar aknet dhe shpërthimet, aplikojeni një herë në ditë, mundësisht në mbrëmje.
*Pastroni fillimisht fytyrën me Zitclean®. Nëse keni shenja aknesh, mund të aplikoni edhe Postzit® pas Zitclean® dhe para Zitcontrol®.

Mund ta kombinoni me:

Dryzit® nëse keni akne aktive me qelb.
Zitless® nëse keni akne, nën lëkurë.
Postzit® nëse keni shenja aknesh.

Perberesit kryesore?

3% Quora Noni (0,9% Morinda Citrifolia Callus Culture Lysate)
5% Salicylic Acid Liposomado (0,1% Salicylic Acid; 0,035% Ceramide NP)
3% Zinc PCA Liposomado (0,09% Zinc PCA)
1% Sensia Carota (0,3% Daucus Carota Sativa Root Cell Culture Lysate)
5% Niacinamide

#Acnemy

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.