Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Hidratues / Hydra B Serum me Acid hialuronit + B3 + B5 50ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Hidratues / Hydra B Serum me Acid hialuronit + B3 + B5 50ml

Hydra B

Krem hidratues i pasur me niacinamide dhe acid hialuronik per te gjitha llojet e lekures (edhe ato te dehidratuarat)

17.50 

17.50 

Emulsion hidratues për lëkurë të dehidratuar, të gjitha llojet e lëkurës

Skintegra Hydra B është një emulsion I lehte, i cili i siguron lëkurës hidratim intensiv dhe në të njëjtën kohë forcon barrierën e saj hidrolipidike. Ajo që e bën të veçantë këtë produkt është se ai përdor një acid hialuronik luksoz me peshe molekulare të ulët, vetitë e forta hidratuese të të cilit përmirësohen më tej nga efektet e vërtetuara klinikisht të një kompleksi të patentuar me përbërës me origjinë natyrale (që rrjedhin nga gruri dhe druri). Më tej, vitaminat B3 (niacinamide) dhe B5 (panthenol) së bashku me ekstraktin e gingko e mbajnë lëkurën të shëndoshë dhe të freskët.

Të bashkuar në Hydra B, këta përbërës zbutin dhe lëmojnë lëkurën ndërsa në të njëjtën kohë kufizojnë humbjen transepidermale të ujit. Ato rrisin nivelin e lagështisë natyrale të pranishme në lëkurë dhe nxisin sintezën e ceramideve të cilat e mbajnë lëkurën të shëndetshme.

Hydra B është ideale për të gjitha llojet e lëkurës si një hap kyç në parandalimin e dehidrimit. I përdorur vetëm, funksionon në lëkurën e yndyrshme dhe të kombinuar, ndërsa në lëkurën normale në të thatë është ideale si bazë serumi për aplikimin e produkteve më të pasura sipër, veçanërisht në periudhën e dimrit. Produkti nuk bllokon poret, është hipoalergjik dhe i përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme. Pas aplikimit lëkura ndihet menjëherë e hidratuar ndërsa tekstura e butë qumështore përthithet menjëherë duke mos lënë pas mbetje yndyrore ose ngjitëse. Pas aplikimit të serumit, rekomandohet të aplikoni një përforcues vaji ose hidratues (idealisht me SPF për ditën) ndërsa fytyra është ende e lagur.

Skintegra Hydra është formuluar pa shtimin e parabenëve, aromave, alkoolit, ngjyrave artificiale dhe irrituesve të tjerë dhe është i paketuar në një shishe pa ajër me shpërndarës pompe, i cili mbron përbërësit e tij nga ajri dhe kontaminimi për të siguruar që ato të mbeten të freskëta dhe shumë efikase deri në fund. Përbërësit e tij nuk janë fotosensitive.

përbërësit:

AQUA, CYCLOMETHICONE, ISOAMYL LAURATE, POLYSORBATE 80, SODIUM ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, CETYL PALMITATE, NIACINAMIDE, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, SODIUM HYALURONATE, PANTHENOL, ALLANTOIN, GLYCYRRHIZA GLABRA ROOT EXTRACT, GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT, GLYCERIN, ANHYDROXYLITOL, XYLITYLGLUCOSIDE, XYLITOL, ISOHEXADECANE, XANTHAN GUM,SODIUM PHYTATE, CAPRYLYL GLYCOL, LACTIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, PHENOXYETHANOL

përdorimi:

Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje pas eksfolimit dhe/ose tonifikimit. Nëse është e nevojshme, ndiqni atë me hidratuesin tuaj të preferuar ose përziejeni me një përforcues vaji (lëkurë të thatë).

përbërësit kryesor dhe përfitimet:

Hidratues:
NIACINAMIDE
SODIUM HYALURONATE
GLYCERIN
ANHYDROXYLITOL
XYLITYLGLUCOSIDE
XYLITOL
LACTIC ACID
PANTHENOL
Ndricues:
NIACINAMIDE
GLYCYRRHIZA GLABRA ROOT EXTRACT
GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT
Anti-aging:
SODIUM HYALURONATE
GLYCYRRHIZA GLABRA ROOT EXTRACT
GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT
NIACINAMIDE
Anti inflamator:
PANTHENOL
ALLANTOIN

#Skintegra

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.