Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Hyperdew Maske Hidratuese 5% Acid Azelaik 50ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Hyperdew Maske Hidratuese 5% Acid Azelaik 50ml

Hyperdew

Hyperdew është një maskë hidratuese e bazuar në një solucion derivat të acidit azelaik 5%, fermente probiotike, NMF (përbërësit e të cilit përbëjnë një total prej 30% të formulimit), spirulina dhe ekstrakte algash. Është ideale për përdoruesit që kërkojnë një efekt më të qëndrueshëm dhe më shumë funksionalitet në krahasim me një maskë të rregullt hidratuese – të njëtrajtojë tonin e lëkurës, më pak parregullsi dhe parandalimin e shenjave të parakohshme të plakjes.

26 

26 

Hyperdew është një maskë hidratuese e bazuar në një solucion derivat të acidit azelaik 5%, fermente probiotike, NMF (përbërësit e të cilit përbëjnë një total prej 30% të formulimit), spirulina dhe ekstrakte algash. Është ideale për përdoruesit që kërkojnë një efekt më të qëndrueshëm dhe më shumë funksionalitet në krahasim me një maskë të rregullt hidratuese – të njëtrajtojë tonin e lëkurës, më pak parregullsi dhe parandalimin e shenjave të parakohshme të plakjes.
Përbërës që e bëjnë lëkurën më rezistente
Derivati ​​i acidit azelaik përftohet duke kombinuar një aminoacid hidratues (glicinë) dhe acid azelaik. Hidraton, zbardh njollat, barazon tonin e lëkurës dhe balancon prodhimin e sebumit. Ky përbërës inovativ ruan vetitë e dobishme të acidit azelaik pa efekt keratolitik dhe mund të përdoret në mënyrë të sigurt me rutina më komplekse që kombinojnë acidet AHA/BHA dhe retinoidet.
Përveç kësaj, faktorët natyralë hidratues (NMF) janë thelbësorë për ruajtjen e rezistencës së lëkurës duke rritur përmbajtjen e lagështisë së lëkurës dhe fermentet probiotike luajnë një rol kyç në mbështetjen e mikrobiomës së lëkurës.
Ekstraktet e spirulinës dhe algave janë antioksidantë të fuqishëm me efekte të shkëlqyera anti-inflamatore.
Teknologji që bën një ndryshim shtesë
Teknologjia e shpërthimit të ujit të Hyperdew shpërndan përbërësit hidratues në lëkurë pas aplikimit dhe mundëson hidratim superior duke e lidhur thellësisht lagështinë në lëkurë, ndërsa zbutësit me molekulare të ulët formojnë një film të frymëmarrjes që ruan lagështinë në lëkurë pa një ndjenjë të rëndë sipërfaqësore.

përdorimi:

Hyperdew mund të përdoret vetëm ose si hapi i fundit i rutinës suaj të mbrëmjes. E lë lëkurën të ushqyer, të rrafshuar dhe me shkëlqim.

përbërësit:

AQUA, GLYCERIN, DIMETHICONE, BUTYLENE GLYCOL, BETAINE, COCO-CAPRYLATE, POTASSIUM AZELOYL DIGLYCINATE, ARGININE, COPPER GLUCONATE, CARNOSINE, ORYZA SATIVA EXTRACT, SACCHAROMYCES FERMENT LYSATE FILTRATE, SODIUM PCA, SODIUM LACTATE, ASPARTIC ACID, PCA, GLYCINE, ALANINE, SPIRULINA PLATENSIS EXTRACT, ZINC PCA, LAMINARIA CLOUSTONI EXTRACT, SERINE, TOCOPHEROL, GLYCYRRHIZA GLABRA ROOT EXTRACT, VALINE, PROLINE, THREONINE, ISOLEUCINE, PEG/PPG-18/18 DIMETHICONE, CAPRYLYL GLYCOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PHENOXYETHANOL, CITRIC ACID

përbërësit kryesor dhe përfitimet:

HIDRATUESE
DIGLICINAT AZELOYL KALIUM
GLICERINA
ARGININË
SODIUM PCA
LAKTATI I SODIUMIT
ACIDI ASPARTIK
PCA
GLICINE
ALANINË
SERINE
VALINE
PROLINE
THREONINË
ISOLEVINË
HISTIDINE
FENILALANINË

ANTIOKSIDANTË / ANTI-MOSHË
EKSTRAKT I SPIRULINA PLATENSIS
EKSTRAKT I RRENJEVE GLYCYRRHIZA GLABRA
EKSTRAKT LAMINARIA CLOUSTONI
TOKOFEROLI

FUNKSIONI QETËSUES/BARRIERË
DIMETIKON
SACHAROMICES FERMENT LIZATI FILTRAT
GLUKONAT E BAKRI
EKSTRAKT ORYZA SATIVA

#Skintegra

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.