Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Hidratues / HAPCA FILLER Trajtim intensiv me Acid Hialuronik 30ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Hidratues / HAPCA FILLER Trajtim intensiv me Acid Hialuronik 30ml

HAPCA FILLER

Një serum inovativ i Acidit Hyaluronic, i krijuar për të dhënë shëndet dhe parandaluar shfaqjen e rrudhave dhe për të siguruar hidratim afatgjatë.

Ky serum HAPCA Filler është formuluar me 1% Primahyal Ultrafiller™, një gjeneratë e re e Acidit Hyaluronic, me karakteristika të krahasueshme me Derma Fillers. Ai depërton thellë në lëkurë për të ofruar përfitime super të shpejta në mbushjen e rrudhave. Ai gjithashtu promovon ruajtjen afatgjatë të hidratimit dhe reduktimin e thellë të rrudhave dhe rrit mbrojtjen antioksiduese të lëkurës, duke mbrojtur lëkurën nga ndotja dhe dëmtimi UV. A do të thotë ky ‘efekt flash’ që përfitimet e këtij Acidi Hyaluronik zhduken po aq shpejt sa duken? Patjetër që jo! Primalhyal Ultrafiller është në gjendje të nxisë depozita afatgjata të hidratimit brenda shtresave më të thella të lëkurës duke shkuar përtej thjesht reduktimit të shfaqjes së linjave të holla dhe rrudhave.

35 

35 

Formula plotësohet nga një përzierje 2% e Acidit Hialuronik të peshave të ndryshme molekulare, e cila është në gjendje të depërtojë në shtresat më të thella të lëkurës për ta rinovuar atë nga brenda dhe për të ofruar hidratim optimal të sipërfaqes duke ndihmuar në tërheqjen dhe ruajtjen e lagështisë.

Çfarë e bën këtë formulë kaq unike? PCA natriumi. Një pjesë e faktorëve natyralë hidratues të lëkurës, i njohur për fuqinë e tij hidratuese. Kjo do të thotë se tërheq dhe ruan ujin në qeliza, duke e mbajtur lëkurën të hidratuar. Kombinuar me përzierjen e acidit hialuronik në formulë, ne mund të rrisim fuqinë e depërtimit dhe ruajtjes së acidit, duke e bërë atë të veprojë si një bllokues i lagështisë duke parandaluar kështu humbjen transepidermale të ujit (TEWL) dhe duke e mbajtur Acidin Hyaluronik në shtresat më të thella të lëkurës për të shmangur humbjen e tij.

Si te perdoret:

Përdoreni 2 herë në ditë, paradite dhe pasdite. Aplikoni një sasi të vogël produkti në lëkurë të pastër dhe të lagur. Masazhojeni butësisht me majat e gishtave derisa të përthithet plotësisht.
KËSHILLË PRO:  Aplikimi i HAPCA FILLER në lëkurë të lagur ndihmon në ruajtjen e lagështirës dhe rritjen e fuqisë së tij hidratuese.

Perberesit kryesore:

5% Natrium PCA: Është një nga komponentët natyralë të faktorëve hidratues të lëkurës, i njohur për fuqinë e tij hidratuese, që do të thotë se tërheq dhe ruan ujin në qeliza, duke e mbajtur kështu lëkurën të hidratuar gjatë gjithë ditës.

3% Acid Hialuronik: Primalhyal 3K: Një përzierje unike e Acidit Hyaluronik me pesha të ndryshme molekulare, e aftë për të depërtuar në lëkurë për ta rinovuar atë nga brenda, duke stimuluar sintezën e kolagjenit dhe duke siguruar hidratim optimal.

Primalhyal Ultrafiller: Një Acid Hialuronik i gjeneratës së ardhshme me përfitime të ngjashme me Derma Fillers. Është në gjendje të depërtojë thellë në lëkurë për të ofruar përfitime të dukshme kundër plakjes në një kohë të shkurtër, duke promovuar kapacitetin afatgjatë të hidratimit dhe reduktimin e rrudhave. Gjithashtu ndihmon në rritjen e mbrojtjes natyrore antioksiduese të lëkurës, duke e mbrojtur atë nga ndotja dhe dëmtimi UV.

#THERAMID

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.