Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Problematika te ndryshme / Tria Light Krem per lekurat e prirura ndaj akneve 30ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Problematika te ndryshme / Tria Light Krem per lekurat e prirura ndaj akneve 30ml

Tria Light

Krem trajtues per lekurat mikse, te yndyrshme dhe me tendence akneike

25 

25 

Krem trajtimi për lëkurë normale në të yndyrshme dhe të prirur ndaj akneve

Skintegra Tria Light është një krem ​​trajtimi i destinuar për lëkurën e prirur ndaj akneve dhe komedoneve (pika te zeza/te bardha). Është projektuar kryesisht për lëkurë të kombinuar dhe të yndyrshme, poret e së cilës bllokohen lehtësisht, gjë që nga ana tjetër çon në shfaqjen e akneve, ose për lëkurën e cila duket e inflamuar/irrituar dhe e pashëndetshme, është plot me shenja, njolla dhe ka strukturë të pabarabartë, por mund të përdoret gjithashtu edhe në lëkura mikes, të kombinuara si bazë trajtimi për produkte më të pasura ose përforcues vaji.

Tria Light funksionon në tre mënyra:

  • Së pari, nëpërmjet përdorimit të vazhdueshëm rregullon prodhimin e sebumit së bashku me efektin rigjenerues në lëkurë, duke reduktuar kështu shfaqjen e akneve të reja dhe komedoneve. Me përdorimin e rregullt të Tria Light, toni dhe tekstura e lëkurës bëhen më të njëtrajtshme dhe lëkura fiton një pamje më të shëndetshme dhe më të shndritshme.
  • Së dyti, gjithsej katërmbëdhjetë përbërës aktivë dhe bimorë veprojnë në sinergji kundër poreve dhe shenjave të bllokuara ekzistuese, me më të rëndësishmit që janë niacinamidi ose vitamina B3, zinku PCA dhe dy forma të vitaminës E që riparojnë me shpejtësi dëmtimin e lëkurës.
  • Së treti dhe jo më pak i rëndësishëm, ky xhel-krem jo komedogjen, që përthithet shpejt dhe i mëndafshtë i jep lëkurës përbërës të shkëlqyer riparues si panthenol, allantoin, bisabolol dhe ekstrakte bimore qetësuese që rivendosin ekuilibrin e lëkurës dhe i japin mbështetje rezistencës së saj natyrore.

Ekstraktet aktive dhe bimore të Tria Light shpjegohen shkurt:

Niacinamide (6%) – njëtrajtëson tonin e lëkurës, zvogëlon shenjat e pigmentimit post-inflamator, lufton aknet

Karnitina – rregullon prodhimin e sebumit

Ekstrakti i çajit jeshil – një antioksidant i jashtëzakonshëm dhe burim i katekinës

Ekstrakti i shelgut të bardhë – pararendës i acidit salicilik me efekte anti-inflamatore, qetësuese dhe pastruese

Dy forma të vitaminës E – kanë efekte rigjeneruese, riparuese dhe antioksiduese

Acidi linoleik – riparon dhe mbron lëkurën nga efektet mjedisore

Acidi linolenik – përpunon strukturën e sebumit, vepron si një agjent anti-inflamator, rregullon metabolizmin e qelizave

Ekstrakti i shelgut të kuq – vepron si një agjent anti-inflamator, zvogëlon shfaqjen e poreve të mëdha

Ekstrakti i jamballit – ka një efekt antioksidues, vepron si burim i flavonoideve, barazon tonin e lëkurës

Allantoin– vepron si një anti-irritues, humectant

Zinku PCA– ka një efekt të provuar klinikisht kundër moshës, hidraton dhe rigjeneron

Bisabolol – një përbërës anti-irritues, anti-inflamator dhe anti-mikrobik

Panthenol – qetëson dhe riparon

Tria Light mund të aplikohet në të gjithë fytyrën ose vetëm në zonat problematike.

Është një bazë e shkëlqyer për produkte të tjera për kujdesin e lëkurës dhe për kozmetikë. Produkti është formuluar pa shtimin e parabenëve, aromave, alkoolit, ngjyrave artificiale dhe irrituesve të tjerë dhe është i paketuar në një enë pa ajër e cila mbron përbërësit e tij nga ajri dhe ndotja, në mënyrë që të sigurohet që ato të mbeten të freskëta dhe shumë efikase derisa të përdoren.

përbërësit:

AQUA, NIACINAMIDE, CYCLOMETHICONE, ISOAMYL LAURATE, CETYL PALMITATE, GLYCERIN, POLYSORBATE 80, SODIUM ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, CARNITINE, ISOHEXADECANE, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, SALIX ALBA BARK EXTRACT, TOCOPHERYL ACETATE, LINOLEIC ACID, LINOLENIC ACID, SALIX PURPUREA BARK EXTRACT, GLYCYRRHIZA GLABRA ROOT EXTRACT, ALLANTOIN, ZINC PCA, BISABOLOL, TOCOPHEROL, PANTHENOL, XANTHAN GUM, ACACIA SENEGAL GUM, LACTIC ACID, SODIUM PHYTATE, CAPRYLYL GLYCOL, SODIUM HYDROXIDE, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, PHENOXYETHANOL

përdorimi:

Aplikoni Tria Light një ose dy herë në ditë në lëkurë të pastruar dhe pak të lagur për të parandaluar humbjen transepidermale të ujit. Shmangni aplikimin e tij direkt pas eksfoliantëve me fuqi të lartë.

përbërësit kryesor dhe përfitimet:

Pastrues se lëkurës:
NIACINAMIDE
SALIX ALBA BARK EXTRACT
GLYCYRRHIZA GLABRA ROOT EXTRACT
CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT
Anti age:
CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT
TOCOPHERYL ACETATE
GLYCYRRHIZA GLABRA ROOT EXTRACT
TOCOPHEROL
NIACINAMIDE
Anti inflamator:
CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT
SALIX ALBA BARK EXTRACT
ALLANTOIN
INC PCA
PANTHENOL
BISABOLOL
Hidratues:
NIACINAMIDE
GLYCERIN
INC PCA
Balancues të lëkurës:
CARNITINE
CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT
SALIX ALBA BARK EXTRACT
LINOLEIC ACID
LINOLENIC ACID
SALIX PURPUREA BARK EXTRACT
Ndricues:
NIACINAMIDE
GLYCYRRHIZA GLABRA ROOT EXTRACT
CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT

#Skintegra

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.