Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...

Lunar

Krem riparues dhe forcues i barrierave te demtuara per lekura sensitive, normale dhe te thata!

24.50 

24.50 

Skintegra Lunar është një krem ​​ushqyes me një teksturë jashtëzakonisht të hollë, i projektuar për lëkurë normale në të thatë si dhe të ndjeshme që shfaq shenjat e para të plakjes. Ai synon lëkurën të cilës i mungon lagështia dhe lipidet, lëkura që shfaq shenja dehidrimi dhe linja të imëta dhe lëkura e cila është shumë e ndjeshme (e prirur për dermatozë ose mbindjeshmëri pas trajtimeve të tilla si ato që përfshijnë acid retinoik dhe glikolik). Lunar riparon, mbron, ushqen dhe mbështet funksionet natyrore të lëkurës të cilat komprometohen në procesin e plakjes.

“Inflamator” është termi që përshkruan më së miri ekzistencën e proceseve të thella inflamatore të cilat janë të padukshme për syrin, por që shkaktojnë degradim të kolagjenit dhe elastinës. Përkeqësimi i këtyre komponentëve jetik rezulton në shfaqjen e rrudhave të para të dukshme. Për këtë arsye të gjitha trajtimet e destinuara si anti-plakje duhet të marrin parasysh edhe komponentin inflamator të procesit të plakjes.

 

Agjentët kryesorë aktivë të Lunar janë peptidet palmitoyl (matrikina), efikasiteti i të cilave është vërtetuar klinikisht nga testet in vitro dhe in vivo. Tripeptidet ose tetrapeptidet Pal-GHK dhe Pal-GQPR* janë përfshirë në një përqendrim 3%, i cili sipas udhëzimeve të prodhimit është vërtetuar klinikisht si efikas në një kampion personash të moshës ndërmjet 39 dhe 74 vjeç. Këto peptide punojnë në sinergji dhe ndihmojnë në rregullimin e aktivitetit qelizor , domethënë marrin pjesë në komunikimin qelizor i cili rregullon rinovimin e lëkurës lidhur me proceset e lidhura me plakjen. Me përdorim të vazhdueshëm gjatë disa muajve, këto peptide janë vërtetuar klinikisht se përmirësojnë sintezën e kolagjenit – 1, elastinës, fibronektinës dhe acidit hialuronik i cili është i pranishëm natyrshëm në lëkurë, duke rezultuar në përmirësim të dukshëm të tonit të lëkurës, reduktim të thellësisë së rrudhave të pranishme dhe ngritjen e kontureve të lëkurës.

 

Peptidi Pal-GHK është testuar në një kulturë fibroblastesh njerëzore (me funksionin kryesor të fibroblastit që është prodhimi i proteinave dhe përbërësve glikoproteinikë të matricës jashtëqelizore) dhe rezultatet kanë treguar një rritje në sintezën e kolagjenit dhe glikozaminoglikaneve. Vetitë e përmirësuara mbrojtëse dhe riparuese të Pal GHK në fibrat e kolagjenit dhe arritja e një epiderme dhe dermisi më të trashë janë vërtetuar gjithashtu (bazuar në një provë klinike që përfshin aplikimin katërjavor të këtij peptidi në lëkurë në krahasim me grupin placebo).

 

Peptidi Pal-GQPR është pjesë e imunoglobulinës IgG përgjegjëse për funksione të shumta biologjike (përfshirë ato imunomoduluese). Aplikimi i përzierjes që përmban peptidin Pal-GQPR tregoi një reduktim statistikisht domethënës në sekretimin e citokinës IL6 (e cila është e përfshirë në procesin e përgjigjes kronike inflamatore të lëkurës për shkak të plakjes), si dhe përmirësim të cilësisë së lëkurës në studimet in vivo.

 

Rritja e densitetit, ngritja e kontureve dhe zbutja e lëkurës është vërejtur si në fytyrë ashtu edhe në qafë. Peptidet e mësipërme të gjetura në Lunar shoqërohen gjithashtu nga koenzima ubiquinone, e cila së bashku me vitaminën E ka një efekt riparues, antioksidues dhe mbrojtës në lëkurën e ekspozuar ndaj stresorëve ekzogjenë. Ekstraktet e tërshërës dhe kalendulës tashmë përdoren tradicionalisht në lëkurën e dëmtuar dhe të përflakur, ndërsa shtimi i deri në 5% panthenol dhe 6% gjalpë shea e bëjnë këtë krem ​​jashtëzakonisht riparues dhe të përshtatshëm për t’u kombinuar me agjentë aktivë të ndryshëm, të fuqishëm si pjesë e natës. rutinë për kujdesin e lëkurës. Komponentët zbutës janë çiftuar me një kompleks të hidratantëve natyralë saharide që ofrojnë hidratim të thellë.

 

Skintegra Lunar është një krem ​​jashtëzakonisht i butë, i pasur, i cili përthithet shpejt dhe është i përshtatshëm për përdorim dy herë në ditë, ose kryesisht si krem ​​nate për shkak të vetive të jashtëzakonshme rigjeneruese. Produkti ka një ngjyrë të butë vanilje dhe një aromë të butë, shumë të këndshme. I lë lëkurës ndjenjën e hidratimit pa lënë pas asnjë mbetje të yndyrshme apo okluzive. Lunar është formuluar pa shtimin e parabeneve, alkoolit të denatyruar ose etanolit, aromave artificiale, ngjyrave dhe irrituesve të tjerë. Është i paketuar në një enë kompakte pa ajër me cilësi të lartë, e cila mbron produktin nga kontaminimi.

#Skintegra

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.