Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Hidratues / CERAMIDE TREATMENT Trajtim me doze te larte Ceramidesh, Ektoine dhe Centella 30ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Hidratues / CERAMIDE TREATMENT Trajtim me doze te larte Ceramidesh, Ektoine dhe Centella 30ml

CERAMIDE TREATMENT

Një trajtim i pasuruar me ceramide i krijuar për të ri-furnizuar lëkurën me hidratim afatgjatë. Përdoret gjithashtu për të forcuar barrierën mbrojtëse të lëkurës për lëkurë të hidratuar thellësisht, të zbutur dhe të mbrojtur.

35 

35 

Një trajtim i pasuruar me ceramide i krijuar për të ri-furnizuar lëkurën me hidratim afatgjatë. Përdoret gjithashtu për të forcuar barrierën mbrojtëse të lëkurës për lëkurë të hidratuar thellësisht, të zbutur dhe të mbrojtur.
Ceramidet janë lipide (yndyrna) të pranishme në mënyrë natyrale në lëkurë. Ato janë thelbësore për të mbështetur funksionin barrierre të lëkurës, për të ruajtur nivelet optimale të hidratimit dhe për të mbrojtur kundër hyrjes së mikroorganizmave. Me kalimin e kohës, numri i ceramideve të pranishme në lëkurën tonë që e mbajnë atë të shëndetshme dhe të mbrojtur fillon të zvogëlohet, duke bërë që ajo të bëhet e thatë, reaktive ose e irrituar.
Trajtimi me Ceramide, i fuqizuar me 3% ceramide të pastra dhe 1% Ectoin, ndihmon në rivendosjen e niveleve optimale të hidratimit të lëkurës. Kjo rezulton në përforcimin e funksionit pengues të lëkurës për të parandaluar humbjen transepidermale të ujit. Kështu, siguron hidratim afatgjatë, parandalon tharjen dhe mbron lëkurën nga agresorët e jashtëm përgjegjës për plakjen e parakohshme të lëkurës.

Si te perdoret:

Aplikojeni çdo ditë në mëngjes dhe në mbrëmje, pas pastrimit të fytyrës. Masazhojeni butësisht me majat e gishtave derisa të përthithet plotësisht.

Perberesit kryesore:

3% Ceramide: Ceramidet janë lipide (yndyrna) të pranishme në mënyrë natyrale në lëkurë. Ato janë thelbësore për të siguruar funksionin e barrierës, për të ruajtur nivelet optimale të hidratimit, për të reduktuar humbjen transepidermale të ujit dhe për të mbrojtur kundër hyrjes së mikroorganizmave.
1% Ectoine: Ectoine është një përbërës aktiv shumëfunksional me përfitime të shkëlqyera kundër plakjes dhe mbrojtjes së lëkurës. Ndihmon në riparimin e lëkurës së dëmtuar, promovon riparimin e barrierës mbrojtëse të lëkurës dhe hidratimin afatgjatë.
1% CICA: Një ekstrakt i Centella Asiatica. Ndihmon në përshpejtimin e proceseve të rinovimit të lëkurës duke ndihmuar në zbutjen dhe rikthimin e pamjes së lëkurës.
#THERAMID

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.