Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Hidratues / Liquid Hydration Toner Toner hidratues dhe qetesues me 5% Pantenol 110ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Hidratues / Liquid Hydration Toner Toner hidratues dhe qetesues me 5% Pantenol 110ml

Liquid Hydration Toner

Tonik me 5% panthenol, i cili është i njohur jo vetëm për vetitë e tij hidratuese, por edhe qetësuese/shëruese dhe forcon barrierën e lëkurës. Shtimi i Alantoinës dhe komponentëve NMF (Natural Moisturizing Factors) përforcojnë akoma më shumë vetitë hidratuese dhe qetësuese.

10 

10 

Out of stock

Tonik me 5% panthenol, i cili është i njohur jo vetëm për vetitë e tij hidratuese, por edhe qetësuese/shëruese dhe forcon barrierën e lëkurës. Shtimi i Alantoinës dhe komponentëve NMF (Natural Moisturizing Factors) përforcojnë akoma më shumë vetitë hidratuese dhe qetësuese.

pH

Panthenol NMFs

Allantoin

4.5 – 5

5%

+

Cruelty free | Vegan | Pa fragranca dhe pa vajra | Gluten free | Malassezia free | I sigurtë të  përdoret në shtatëzani

për kë është?

Rekomandohet për të gjitha llojet e lëkurave, e vecanërisht për:

  • personat që përdorin nje tonik,
  • ata që janë në trajtime të forta për lëkurën (psh. personat që perdorin tretinoin, benzoil peroxide, etj., që njihen për efektet anësore sic janë tharja e lëkurës, dëmtimi i barrierës mbrojtëse të saj),
  • lëkurat e dehidratuara, lëkurat e thata që duan disa shtresa përbërësish për të arritur hidratimin maksimal.

Lloji i lëkurës

Problematika e lëkurës

Tekstura

për të gjitha llojet e lëkurave, përfshirë ato sensitive lëkurë e dehidratuar, e ndjeshme, barrierë e dobët e lëkurës

përthithet shpejt, teksturë ujore

përdorimi:

Pas pastrimit të lëkurës aplikojeni direkt tonikun me një tampon pambuku ose me duart tuaja. Më pas vazhdoni me rutinen tuaj të mëngjesit ose të darkës.

Nëse përdorni eksfoljantët kimik (Smooth Out, Cheer Up, Calm Down) rekomandohet të vendosen përpara ata dhe pastaj të vijohet me aplikimin e Liquid Hydration. E njëjta gjë edhe nëse përdorni Vitaminën C (C-Glow). Aplikojmë përpara Vitaminën C dhe pastaj Liquid Hydration.

përbërësit:

Panthenol (5%) – Pro-vitamina B5 e njohur për vetitë e saj hidratuese, qetësuese dhe forcuese të barrierës së lekurës. Sasia prej 5% është e provuar për efektivitetin e saj dhe rrallë herë gjendet në këtë sasi të konsiderueshme në tonik.

NMF – Shkurtimisht për “Natural Moisturizing Factors”, të cilët ndihmojnë shtresën e sipërme të lëkurës të rri e hidratuar. Amino-acidet (në këtë formulë vijnë nga proteina e Orizit), urea, PCA, sodium PCA, Acid Laktik dhe Diglicerin janë të gjithë në grupin NMF.

Allantoin – Një përbërës klasik në produktet e kujdesit të lekurës që janë të njohur për vetitë qetësuese dhe mbrojtëse dhe është një përbërës që punon në sinergji me Panthenol.

Lista e plotë e përbërësve:

Water, Panthenol, Peg/Ppg/Polybutylene Glycol-8/5/3 Glycerin, Sodium PCA, Diglycerin, Urea, Hydrolyzed Rice Protein, Sorbitol, Lysine, PCA, Allantoin, Lactic Acid, Tocopherol, Citric Acid, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol

#Geek&Gorgeous

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.