Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Hidratues / Hydration Station Hidratues Kreme hidratues dhe ushqyes me 6% Glicerine + Ectoine per lekura qe anojne nga e yndyrshmja 50ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Hidratues / Hydration Station Hidratues Kreme hidratues dhe ushqyes me 6% Glicerine + Ectoine per lekura qe anojne nga e yndyrshmja 50ml

Hydration Station Hidratues

Një xhel-krem per lekurat mikse/yndyrshme dhe me tendence akneike, i lehtë dhe freskues me glicerinë hidratuese të standardit të artë dhe superstar-in Ectoin që mbron lëkurën dhe barrieren e saj.
50 ml
Lloji i lëkurës: normale, e kombinuar, e yndyrshme
Shqetësimi i lëkurës: mund të përdoret pavarësisht nga shqetësimet e lëkurës, veçanërisht rekomandohet nëse lëkura juaj është e prirur ndaj tendencave per shpërthime aknesh.
Cruelty free | Vegan | Pa aroma dhe vajra esencialë | Pa gluten | Malassezia-i sigurt | I sigurt për shtatzëninë

13 

13 

Out of stock

Një hidratues freskues, i lehtë me teksturë krem – xhel që shkon përtej bazave, pasi jo vetëm hidraton, por edhe mbron dhe qetëson lëkurën. Një sasi mesatare prej 5% glicerinë përmirësohet nga hidratuesit që punojnë në sinergji me glicerinën: një molekulë e gjeneratës së re e quajtur Isosorbide Dicaprylate dhe një treshe sheqeri, e quajtur Aquaxyl, ndihmojnë transportimin e glicerinës në të gjithë epidermën (duke rregulluar lart Aquaporin-3). dhe forconi barrierën e lëkurës duke stimuluar prodhimin e ceramideve të lëkurës.
Ectoin 1% në formulë hidraton dhe qetëson lëkurën, ndërsa mbron gjithashtu nga të gjitha llojet e stresit mjedisor, si ndotja, stresi oksidativ, bluja dhe drita e dukshme. Një dozë e mirë e dy përbërësve klasikë qetësues, Allantoin dhe Bisabolol përmirësojnë më tej aftësinë qetësuese të Stacionit të Hidratimit.
pH Glicerina Ectoin

4.5-5.5

5%

1%

Ajo që e bën unike formulën e Hydration Station është edhe ajo që nuk është në të. Ai shmang tre grupe përbërësish super të zakonshëm që gjenden në pothuajse të gjithë hidratuesit: alkoolet yndyrore, acidet yndyrore dhe silikonet. Ndërsa nuk ka absolutisht asgjë të keqe me këta përbërës (dhe ne përdorim disa prej tyre në hidratuesin tonë tjetër, Happier Barrier), ne e dimë se ka disa lloje të lëkurës që shqetësohen nga këto dhe ne e dimë se sa e vështirë është të gjesh një produkt të mirë pa to. Nëse zbuloni se shumica e hidratuesve “normalë” ju shpërthejnë, ose keni një problem të lëkurës që lidhet me kërpudhat Malassezia (folikuliti malassezia, i njohur si puçrra kërpudhore ose dermatiti seborrheik), Hydration Station mund të jetë formula juaj.

per ke eshte?

Pothuajse kushdo që kërkon një xhel-krem të lehtë, qetësues për lëkurën e tyre normale, të kombinuar ose të yndyrshme. Ne e rekomandojmë veçanërisht nëse hidratuesit e zakonshëm kanë tendencë t’ju shpërthejnë aknet, ose keni një problem të lëkurës që lidhet me kërpudhat Malassezia (folikuliti malassezia, i njohur si puçrra kërpudhore ose dermatiti seborrheik).

Lloji i lëkurës

Problematika e lëkurës

Tekstura

lëkurë normale, e kombinuar, e yndyrshme mund të përdoret pa marrë parasysh shqetësimet e lëkurës xhel-krem i lehtë

si ta perdorim?

Aplikoni pas serumeve në mëngjes dhe/ose darke. Përdorni aq shumë ose aq pak sa ka nevojë lëkura juaj.
Afati i ruajtjes: 24 muaj nga prodhimi (i pahapur), 6 muaj PAO (periudha pas hapjes)

përberesit:

Glicerina – Një hidratues natyral, që lidh ujin, që është gjithashtu në lëkurën tonë. Është standardi arte, hidratuesi më i provuar që shkon përtej hidratimit të thjeshtë. Ai mban lipidet e lëkurës midis qelizave tona të lëkurës në një gjendje të shëndetshme (kristal të lëngët), mbron nga acarimi dhe ndihmon në rivendosjen e barrierës. 5% e glicerinës llogaritet si një sasi mesatare, ideale për lëkurat mikse/yndyrshme.
Ectoin – Një mbrojtës i mahnitshëm, i gjithanshëm i lëkurës. Ky aktiv shumëfunksional i hulumtuar mirë ka veti antioksiduese, anti-inflamatore, mbrojtëse nga ndotja dhe drita, hidratues i lëkurës, riparues i barrierave si dhe veti anti-plakje.
Isosorbide Dicaprylate – Një hidratues modern i lëkurës dhe një molekulë ndërtuese e barrierave që funksionon veçanërisht mirë me glicerinë. Dihet se rregullon Aquaporin-3, kanalet e rëndësishme të ujit dhe glicerinës në epidermë.
Xylitylglucoside + Anhydroxylitol + Xylitol – Një trio humectant me bazë sheqeri që punon në sinergji me glicerinë për të rritur kapacitetin e lëkurës për lidhjen e ujit dhe për të forcuar barrierën e lëkurës.
Bisabolol + Allantoin – Dy përbërës klasikë për kujdesin e lëkurës, të njohur për aftësitë e tyre qetësuese të lëkurës.

lista e plote e perberesve:

Water, C15-19 Alkane, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, PEG/​PPG/​Polybutylene Glycol-8/​5/​3 Glycerin, Isosorbide Dicaprylate, Ectoin, Xylitylglucoside, Bisabolol, Allantoin, Anhydroxylitol, Xylitol, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/​VP Copolymer, Glucose, Citric Acid, Tocopherol, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol

#Geek&Gorgeous

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.