Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Hidratues / Cica-Cera Hidratues me CICA (Centella Asiatica) 50ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Hidratues / Cica-Cera Hidratues me CICA (Centella Asiatica) 50ml

Cica-Cera Hidratues me CICA (Centella Asiatica) 50ml

25.30 

Krem i pasur me perberes qetesues dhe riparues per te rregulluar barrieren mbrojtese te lekures dhe demtimet si pasoje e tharjes dhe dehidratimit

25.30 

Krem trajtues për lëkurë të demtuar që kërkon kujdes dhe mbrojtje intensive

Skintegra CICA-CERA është një krem ​​trajtimi intensiv i bazuar në ceramide të dobishme dhe kompleksin CICA, i formuluar për lëkurë të demtuara.

Është pasuruar gjithashtu me tërshërë koloidale, panthenol dhe përbërës të pasur me prebiotikë që mbrojnë lëkurën nga thatësia dhe acarimi.

Tekstura e CICA-CERA përthithet shpejt duke ushqyer lekuren dhe e lë ate të lëmuar, të butë dhe të hidratuar. Edhe pse është një krem ​​trajtimi, ai mund të përdoret çdo ditë si një kujdes parandalues, veçanërisht për lëkurën e pabalancuar dhe reaktive.

Si funksionon CICA-CERA?

Ceramidet (ceramide AP, ceramide EOP dhe ceramide NP + fitosphingosine) në këtë krem ​​kanë një efekt mbrojtës në lëkurë, duke e bërë atë rezistente, gjë që redukton ndjeshmerine e lëkurës duke ruajtur edhe lagështinë e saj.

Përveç ceramideve, në këtë formulim mund të gjeni kompleksin CICA (Centella asiatica, madecassoside, madecassic acid, acid asiatic) i cili ka një efekt qetesues në të gjitha simptomat e gjendjes inflamatore të lëkurës (dermatit, eritemë postinflamatore, puçrra fytyre, lëkurë të dëmtuar).

CICA-CERA hidraton dhe zbut intensivisht lëkurën (aminoacide, glicerinë, hialuronat natriumi), ndihmon në shërimin e plagëve të vogla dhe ruan gjendjen optimale të mikrobiomës së lëkurës (veprim prebiotik).

përbërësit:

AQUA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PANTHENOL, CAPRYLIC/CAPRIC/SUCCINIC TRIGLYCERIDE, CAPRYLYL CAPRYLATE/CAPRATE, BETAINE, PENTYLENE GLYCOL, DIMETHICONE, GLYCERYL STEARATE CITRATE, GLYCERIN, ARACHIDYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, CERAMIDE NP, CERAMIDE AP, MADECASSOSIDE, COLLOIDAL OATMEAL, ASIATIC ACID, MADECASSIC ACID, CERAMIDE EOP, CENTELLA ASIATICA LEAF EXTRACT, ASIATICOSIDE, TASMANNIA LANCEOLATA FRUIT/LEAF EXTRACT, PHYTOSPHINGOSINE, CHOLESTEROL, POLYGLYCERYL-6 STEARATE, BEHENYL ALCOHOL, LECITHIN, CICHORIUM INTYBUS ROOT EXTRACT, CARBOMER, ARACHIDYL GLUCOSIDE, ARGININE, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, SODIUM HYALURONATE, TOCOPHEROL, LEUCONOSTOC/RADISH ROOT FERMENT FILTRATE, POLYGLYCERYL-6 BEHENATE, DISODIUM EDTA, CITRIC ACID, PHENOXYETHANOL, XANTHAN GUM, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE

përdorimi:

Aplikojeni kremin direkt në lëkurën e pastruar ose pas një hapi shtesë si tonik/serum.

përbërësit kryesor dhe përfitimet:

Hidratues:
SODIUM HYALURONATE
GLYCERIN
BETAINE
ARGININE
PANTHENOL
Qetesues:
MADECASSOSIDE
COLLOIDAL OATMEAL
ASIATIC ACID
MADECASSIC ACID
CERAMIDE EOP
CENTELLA ASIATICA LEAF EXTRACT
ASIATICOSIDE
TASMANNIA LANCEOLATA
MAGNOLIA OFFICINALIS
Mbrojtes se barriers:
CERAMIDE NP
CERAMIDE AP
CERAMIDE EOP
CHOLESTEROL
CICHORIUM INTYBUS ROOT EXTRACT
DIMETHICONE

#Skintegra

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.