Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Antirrudhe / CLINICAL VITAMIN A Trajtim me perqendrim te larte te vitamines A (Granactive Retinoid, Retinol dhe Retinal) 30ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Antirrudhe / CLINICAL VITAMIN A Trajtim me perqendrim te larte te vitamines A (Granactive Retinoid, Retinol dhe Retinal) 30ml

CLINICAL VITAMIN A

Zgjohuni me lëkurë rinore çdo ditë me vitaminën Klinike A, një serum kundër plakjes me ultra-performancë ne Retinol, Retinal dhe Retinoid Granactive. Ky produkt është i përsosur për ata që kërkojnë rezultate mahnitëse kundër plakjes.

35 

35 

Zgjohuni me lëkurë rinore çdo ditë me vitaminën Klinike A, një serum kundër plakjes me ultra-performancë ne Retinol, Retinal dhe Retinoid Granactive. Ky produkt është i përsosur për ata që kërkojnë rezultate mahnitëse kundër plakjes.
Një kombinim shumë i fuqishëm i formave të ndryshme të vitaminës A, në doza shumë të larta. Është projektuar veçanërisht për ata me përvojë të mëparshme me retinoidet dhe janë ende duke kërkuar të përmirësojnë rezultatet e tyre të retinolit.
Vitamina Klinike A është në gjendje të nxisë rigjenerimin qelizor dhe prodhimin e kolagjenit për të zbehur në mënyrë efektive linjat e imta dhe rrudhat duke rritur shkëlqimin dhe butësinë e lëkurës tuaj
Duke kombinuar 5% Granactive Retinoid, 0,3% Retinol dhe 0,1% Retinal, ky trajtim inovativ i natës vepron ndërsa flini, duke arritur efikasitetin maksimal kundër plakjes me rezultate të dukshme që nga aplikimi i parë.
Vitamina A në formën e saj të pastër është shumë e paqëndrueshme, pasi oksidohet lehtësisht, gjë që mund të çojë në humbjen e efektivitetit të saj me kalimin e kohës dhe të shkaktojë efekte të padëshiruara në lëkurë… por vetem ne rastet nëse nuk është formuluar nga ekspertët. Pikërisht për këtë arsye, ne përdorim format më të avancuara të vitaminës A për të shmangur të gjitha problemet e mësipërme dhe për të garantuar lirimin e saj në shtresën e duhur të lëkurës. Ne jemi në gjendje ta bëjmë këtë me anë të një teknologjie të avancuar të kapsulimit të përbërësve, i cili eshte i afte ta ruaj shume mire vitaminen A

Si te perdoret:

Aplikoni një sasi të vogël produkti në lëkurë të pastër në mbrëmje. Masazhojeni butësisht me majat e gishtave derisa të përthithet plotësisht.
PËRDORUES FILLESTAR TË RETINOIDËVE DHE LËKURË E NDJESHME: Përdoreni 2 ditë, pasuar nga 2 ditë pushim. Rriteni përdorimin me ritmin qe deshironi ju derisa të jetë i sigurt për t’u përdorur çdo ditë ( natën). Aplikoni një serum ose hidratues të butë, siç është Ceramide Treatment, para dhe pas përdorimit të vitaminës Klinike A.
PËRDORUES TË AVANCUAR RETINOID: Përdoreni çdo ditë, gjatë natës. E ndjekur nga një trajtim hidratues; të tilla si Ceramide Treatment ose Transparent Lab – Barrier Restoring Hydrating Cream.

Perberesit kryesore:

5% de Granactive Retinoid: Një sistem Hydroxypinacolone Retinoate i tretësirë. Një formë shumë e avancuar, pa recetë, e acidit retinoik të drejtpërdrejtë që është më efektiv kundër shenjave të plakjes se të gjithë retinoidet e tjera, pa asnjë nga irritimet dhe të metat e zakonshme të retinolit.
0,3% nga Retinol: Një nga përbërësit aktivë kundër plakjes më efektive për shkak të aftësisë së tij për të stimuluar prodhimin e kolagjenit dhe për të përshpejtuar rinovimin e qelizave. Ai përmirëson dukshëm elasticitetin, qëndrueshmërinë dhe butësinë e lëkurës për një pamje më të rinovuar. Ne kemi inkapsuluar retinolin për të përmirësuar rezultatet e formulës, kundër plakjes  parandalimin e oksidimit, zgjatjen e jetëgjatësisë së tij dhe përmirësimin e tolerancës së lëkurës.
0,1% Retinal: Retinali është pararendësi i drejtpërdrejtë i Acidit Retinoik dhe një nga format më të fuqishme dhe efektive të vitaminës A që përdoret për të trajtuar rrudhat dhe linjat e imëta, për të përmirësuar elasticitetin dhe strukturën e pabarabartë të lëkurës. E gjithë kjo, pa asnjë nga efektet anësore të mundshme të retinolit.
#THERAMID

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.