Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Lunar Concentrate Serum i perqendruar me peptide 15ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Lunar Concentrate Serum i perqendruar me peptide 15ml

Lunar Concentrate

Lunar Serum Concentrate është serum i përqëndruar hidratues për kujdesin e avancuar të lëkurës së dehidratuar që shfaq shenja të parakohshme plakje, i cili mund të përdoret në mëngjes ose në mbrëmje, përpara kremit hidratues ose emulsionit të përshtatur me llojin dhe nevojat e lëkurës.

Pas një aplikimi në mbrëmje, lëkura juaj do të jetë e freskët dhe rrezatuese mëngjesin tjetër.
Disa pika të tij në rutinën e mëngjesit do të veprojnë si një bazë hidratuese për kujdesin e përditshëm, dhe për një efekt WOW në mëngjes, përdorni atë në rutinën tuaj të mbrëmjes, si ampulë në një sasi pak më të madhe.

20 

20 

In stock

Lunar Serum Concentrate është serum i përqëndruar hidratues për kujdesin e avancuar të lëkurës së dehidratuar që shfaq shenja të parakohshme plakjeje. Ky koncentrat inteligjent është formuluar me peptide novatore (Hexanoyl Dipeptide-3 Norleucine Acetate) që veprojnë si përshpejtues natyral të qarkullimit të qelizave, mbrojtës të fuqishëm të lëkurës Palmitoyl tripeptide-1 dhe Palmitoyl tetrapeptide-7, me pshë molekulare të lartë (1,5-2,0 mDa) dhe të ulët acid hialuronik (8-50 kDa), pantenol, fermente probiotike, aminoacide, glicerinë dhe madekasoside (CICA).
Për kë është krijuar Koncentrati i Serumit Lunar? Peptidet janë modulues dhe stimulues të shkëlqyer të lëkurës që kanë një efekt hidratues dhe zbutës në nivelin qelizor dhe parandalojnë plakjen e parakohshme. Ato janë të jashtëzakonshme në transformimin e lëkurës së dehidratuar gjatë natës. Peptidet janë një alternativë e shkëlqyer për acidet dhe retinoidet, sepse ato stimulojnë rinovimin natyral të qelizave pa acarimin që mund të shkaktojnë keratolitikët. Për shkak të strukturës së tij të lehtë, jokomedogjene dhe stimulimit të deskuamimit natyral të lëkurës, Hexanoyl Dipeptide-3 Norleucine Acetate ndihmon lëkurën e prirur ndaj parregullsive (poreve të bllokuara) dhe pjesëve të thata. Pas një aplikimi në mbrëmje, lëkura juaj do të jetë e freskët dhe rrezatuese mëngjesin tjetër.
Efekti zbutës e bën lëkurën të duket më e shndritshme dhe e njëtrajtëson ngjyrën pas vetëm një aplikimi, gjë që e bën këtë produkt një përforcues ideal për raste të veçanta apo edhe përdorim të përditshëm. Tekstura e këtij koncentrati serumi është e lëngshme, jo ngjitëse dhe e përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës. Produkti mund të përdoret në mëngjes ose në mbrëmje, përpara një kremi ose emulsioni serumi të përshtatur me llojin dhe nevojat e lëkurës.
Disa pika të tij në rutinën e mëngjesit do të veprojnë si një bazë hidratuese për kujdesin e përditshëm, dhe për një efekt WOW në mëngjes, përdorni atë në rutinën tuaj të mbrëmjes, si ampulë në një sasi pak më të madhe.
#Skintegra

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.