Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Eksfoliant / Stem Skincare – Lactic Acid 7% Acid Lactic serum per lekurat delikate 30ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Eksfoliant / Stem Skincare – Lactic Acid 7% Acid Lactic serum per lekurat delikate 30ml

Stem Skincare – Lactic Acid

Çfarë është: acidi laktik klasifikohet si një Alfa Hidroksi Acid (AHA)

Çfarë bën: eksfolion, ndriçon dhe hidraton lëkurën, duke zbuluar një teksturë më të butë.

Problematikat e lëkurës:  humbje e freskisë, teksturë jo e njëtrajtshme, rrudha të imta

Tipi i lëkurës: të gjitha tipet e lëkurës, veçanërisht lëkura e thatë dhe sensitive

Hapi i Rutinës: trajto

12 

12 

Acidi laktik bën pjesë në kategorinë e alfa hidroksi acideve dhe është eksfoliues i butë.
Përshkak se ka molekulë më të madhe, vepron vetëm në shtresën e sipërme të lëkurës
duke larguar qelizat e vdekura pa shkaktuar shkaktuar irritim, gjë që e bën të
përshtatshëm për përdorim edhe te lëkurat sensitive. Ky acid vepron duke e shkrirë
“ngjitësin” që i mbanë të lidhura qelizat e vdekura dhe duke e zbuluar kështu një lëkurë
më të freskët dhe me plotë jetë.

Përpos rolit eksfoliues, acidi laktik ndihmon në mbajtjen e lagështisë në lëkurë duke e
rritur hidratimin e lëkurës, dhe kjo veti e tij e bën atë të përshtatshëm për përdorim për
të gjitha tipet e lëkurës, veçanërisht ajo e thatë.

Me përdorim afatgjatë, acidi laktik ndihmon në zbehjen e njollave të kafta, duke i dhënë
lëkurës një pamje më të freskët.

I përshtatshëm për përdorim edhe për gratë shtatëzëna dhe gjidhënëse.

 

Lista e perberesave

Acid Laktik (5%): Eksfoliant i butë që përmirëson teksturën e lëkurës.

Ekstrakti i Aloe Veras: Qetëson dhe hidraton lëkurën, duke përmirësuar shëndetin e përgjithshëm.

Acidi Hialuronik në formë të kripës: Agent hidratues i fuqishëm.

Panthenoli (Pro-Vitamina B5): Ushqen dhe përmirëson elasticitetin e lëkurës.

Glicerina: Ndikon në mbajtje të lagështisë, duke e bërë lëkurën të ndjehet e butë.

Përbërës tjerë:
Aqua (water), Aloe Barbadensis Leaf Juice, Lactic Acid, Propanediol,
Propylene glycol, Butylene glycol, Glycerin, Hexanediol, Sodium hyaluronate
Panthenol, Polysorbate 20, Phenoxyethanol

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.