Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Problematika te ndryshme / ZITMINIS® Mini seti esencial për një rutinë kundër akneve Mini Size
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Problematika te ndryshme / ZITMINIS® Mini seti esencial për një rutinë kundër akneve Mini Size

ZITMINIS®

Zbuloni Zitminis®, setin e plotë për një rutinë kundër akneve. Përfshin pesë produktet thelbësore të Acnemy në format mini. Seti i përsosur për të provuar produktet Acnemy ose për të marrë të preferuarat tuaja në madhësi udhëtimi dhe për t’i marrë me vete kudo që të shkoni.

27 

27 

Zbuloni Zitminis®, setin e plotë për një rutinë kundër akneve. Përfshin pesë produktet thelbësore të Acnemy në format mini. Seti i përsosur për të provuar produktet Acnemy ose për të marrë të preferuarat tuaja në madhësi udhëtimi dhe për t’i marrë me vete kudo që të shkoni.

HAPI 1: Pastroni lëkurën me Zitclean®, një xhel pastrues i butë me më pak se 10% surfaktantë, gjë që e bën atë jo irrituese. Formula përbëhet nga dy përbërës kryesorë: Acidi Salicilik dhe Azeloglicina (acid azelaik + Glicinë), të cilët eksfolojnë butësisht lëkurën dhe kontrollojnë sebumin e tepërt.

Kur ta përdorni: Dy herë në ditë, në paradite dhe pasdite për të pastruar dhe përgatitur lëkurën për produktin tjetër.

HAPI 2: Pas pastrimit, aplikoni Postzit®, serumin me bazë acidin glikolik që minimizon shenjat pas akneve dhe përmirëson dhe njëtrajtëson tonin dhe teksturën e lëkurës.

Kur ta përdorni: 3-4 herë në javë, aplikojeni si pjesë të rutinës suaj të natës pas pastrimit të lëkurës me Zitclean®.

HAPI 3: Më pas, aplikoni Zitcontrol® në të gjithë fytyrën. Kremi i lehtë është formuluar me përbërës të tillë si acid salicilik, zinku PCA, niacinamide dhe quora noniPRCF, të cilët ndihmojnë në kontrollin e akneve, reduktimin e tyre dhe parandalimin e shfaqjes së akneve të reja.

Kur ta përdorni: Për shpërthimeve aktive dhe të vazhdueshme përdoreni në paradite dhe pasdite. Për të parandaluar aknet dhe shpërthimet e tyre, aplikojeni një herë në ditë, mundësisht në mbrëmje.

HAPI 4: Aplikoni Dryzit® për pikat e bardha: formula e tij eleminon mbushjen (qelbin) e akneve aktive! Acidi salicilik, oksidi i zinkut dhe niacinamidi ndihmojnë në largimin e mbetjeve dhe qelizave të vdekura të lëkurës, ndërsa Calamina, pluhuri në fund të shishes, redukton irritimin dhe qetëson lëkurën.

Kur ta përdorni: Përdoreni pas Zitcontrol®. Zhytni aplikuesin Zitswab® në sedimentin në fund të shishes dhe aplikoni një lyerje të këtij locioni direkt mbi akne.

Aplikoni Zitless® për aknet nën lëkurë. Mikro shigjetat e tij të përbëra nga një përzierje unike përbërësish si retinoli, acidi salicilik, acidi hialuronik, niacinamidi dhe olipeptid-76 depërtojnë në shtresat e para të lëkurës duke ndihmuar në reduktimin e akneve dhe zhdukjen e tyre.

Kur ta përdorni: Përdoreni në lëkurë të pastër në aknet nën lëkurë dhe lëreni të veprojë për të paktën 2 orë. Mos aplikoni asnjë produkt tjetër përveç pastruesit përpara dhe mos përdorni asnjë produkt më pas në atë zonë.

#Acnemy

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.