Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Problematika te ndryshme / POSTZIT® Serum kunder shenjave dhe akneve 30ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Problematika te ndryshme / POSTZIT® Serum kunder shenjave dhe akneve 30ml

POSTZIT® Serum kunder shenjave dhe akneve 30ml

14.45 

Oh shkëlqyeshëm, akne qenka zhdukur! Dhe çfarë të bëjmë me ato shenja të kuqe të lëna nga aknet? Nuk ka nevojë të shqetësoheni, sepse ju keni Postzit® në skuadrën tuaj. Serumi është i formuluar me acidin glikolik që minimizon shenjat pas akneve (hiperpigmentimet), përmirëson teksturën e lëkurës dhe unifikon tonin/ngjyrën e lëkurës. Dhe në rast se ka ende ndonjë akne kokëfortë në lëkurë, ne kemi shtuar në formulë dhe acid salicilik dhe quora noni PRCF, hakerin e vërtetë të baktereve p.acnes, i cili shkakton aknet, duke i penguar ato të riprodhohen dhe të ribalancojnë mikrobiomën e lëkurës.

14.45 

Oh shkëlqyeshëm, akne qenka zhdukur! Dhe çfarë të bëjmë me ato shenja të kuqe të lëna nga aknet? Nuk ka nevojë të shqetësoheni, sepse ju keni Postzit® në skuadrën tuaj. Serumi është i formuluar me acidin glikolik që minimizon shenjat pas akneve (hiperpigmentimet), përmirëson teksturën e lëkurës dhe unifikon tonin/ngjyrën e lëkurës. Dhe në rast se ka ende ndonjë akne kokëfortë në lëkurë, ne kemi shtuar në formulë dhe acid salicilik dhe quora noni PRCF, hakerin e vërtetë të baktereve p.acnes, i cili shkakton aknet, duke i penguar ato të riprodhohen dhe të ribalancojnë mikrobiomën e lëkurës.

Për më tepër, acidet që përmbahen në këtë formulë janë të dizajnuara me Nichosome®, një sistem ekskluziv për çlirimin e përbërësve aktivë që i bën produktet tona jo irrituese për lëkurën, ndërsa mbajnë deri në 12 herë më shumë përbërës aktiv sesa kur përdoren pa sistemin e shpërndarjes së përbërësve (wow!) dhe kështu rrit jashtëzakonisht efektivitetin e formulave tona.

  • Formuluar për lëkurë të prirur ndaj akneve
  • Jo komedogjene
  • Pa parfume
  • pH. 4.50 – 5.00

Kur ta përdorni:

Përdoreni pas Zitclean® dhe para Zicontrol® në shenjat e kuqërremta që lënë pas aknet pasi të jenë zhdukur.

Mund ta kombinoni me:

Zitcontrol® për të parandaluar shfaqjen e shpërthimeve dhe akneve të reja.

Përbërësit kryesor:

1% Quora Noni (0,3% Morinda Citrifolia Callus Culture Lysate)
5% Azeloglicina (1,5% Potassium Azeloyl Diglycinate)
5% Glycolic Acid Liposomado (0,15% Glycolic Acid)
3% Salicylic Acid Liposomado (contiene 0,06% Salicylic Acid; 0,021% ceramide NP)
5% Niacinamida
#Acnemy

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Mund t'ju pelqeje…

-15%

Acnemy®
ZITPEEL®
Eksfoljues Peeling AHA+BHA+PHA për lëkurë të prirur ndaj akneve
40ml

14.45 
-15%
Best
Seller

Acnemy®
ZITCONTROL SPF50®
2në1 SPF50 + Trajtim Aknesh
40ml

16.15 
-15%
Best
Seller

Acnemy®
DRYZIT®
Locion per pertharjen e akneve aktive (me qelb)
30ml

14.45 
-15%

Acnemy®
ZITLESS®
Patches me mikroshigjeta (microdarts) për aknet nën lëkurë
5 Copë

9.35 
-15%
Best
Seller

Acnemy®
ZITCLEAN®
Larës xhel për fytyrën me 1% Ac. Salicilik, 0.1% Quora Noni dhe 3% Azeloglicine
150ml

9.35 
-15%

Acnemy®
ZITCONTROL®
Hidratues dhe Trajtues per fytyra te prirura ndaj akneve
40ml

15.30 

Kliko për Zbritjet