Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Problematika te ndryshme / ZITLESS® Patches me mikroshigjeta (microdarts) për aknet nën lëkurë 5 Copë
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Problematika te ndryshme / ZITLESS® Patches me mikroshigjeta (microdarts) për aknet nën lëkurë 5 Copë

ZITLESS®

Zitless® është armiku numër 1 i akneve nën lëkurë (po, po i akneve të cilat dhëmbin/lëndojnë). Është një copëz që është e mbushur me 24 mikro shigjeta të mbushura me një përzierje unike përbërësish si retinol, acid salicilik, acid hialuronik, niacinamide dhe oligopeptide-76, përbërësit më të mirë për të luftuar këto lloj aknesh.

11 

11 

Out of stock

Zitless® është armiku numër 1 i akneve nën lëkurë (po, po i akneve të cilat dhëmbin/lëndojnë). Është një copëz që është e mbushur me 24 mikro shigjeta të mbushura me një përzierje unike përbërësish si retinol, acid salicilik, acid hialuronik, niacinamide dhe oligopeptide-76, përbërësit më të mirë për të luftuar këto lloj aknesh. Pasi aplikohen, mikroshigjetat depërtojnë në shtresat e para të lëkurës dhe treten, duke çliruar përbërësit aktivë dhe duke trajtuar problemin në rrënjë. Mos u shqetësoni, mikro shigjetat nuk e dëmtojnë lëkurën. Lëreni tratjuesin të punojë për të paktën dy orë. Voilà! Akneja do të jetë zvogëluar dhe madje do të zhduket. (Kutia përfshin 5 copë Zitless®).

  • Formuluar për lëkurë të prirur ndaj akneve
  • Jo komedogjene
  • Pa parfume
  • pH. 3.00 – 9.00

Kur ta përdorni:

Përdoreni me lëkurë të pastër në aknet nën lëkurë. Mos aplikoni asnjë produkt përveç pastruesit para ose pas aplikimit në atë zonë. MOS e përdorni për aknet me qelb, për ato akne ju rekomandojmë Dryzit®.

Mund ta kombinoni me:

Dryzit® nëse keni akne aktive me qelb.

Përbërësit kryesor:

19% Sodium Hyaluronate
1,1% Niacinamida
0,097% Salicylic Acid
0,43% Rovisome™ (0,013% retinol)
1% Oligopeptide-76
#Acnemy

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.