Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Problematika te ndryshme / B-Bomb Niacinamide Niacinamide 10% + Zinc, Serum per shtrengimin e poreve dhe balancimin e yndyres 30ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Problematika te ndryshme / B-Bomb Niacinamide Niacinamide 10% + Zinc, Serum per shtrengimin e poreve dhe balancimin e yndyres 30ml

B-Bomb Niacinamide

Formulë e lehtë dhe hidratuese me 10% niacinamide (aka Vitamin B3), Zink PCA dhe Sarcosine, e krijuar për lëkurat e yndyrshme, mikse, me pore të zmadhuara dhe shenja/njolla.

12 

12 

Niacinamidet janë një përbërës multi-funksional, mjaft i njohur për normalizimin e poreve të zmadhuara, qetësimin e lëkurave me tendencë akneike, forcimin e barrierës së lëkurës dhe madje edhe për ndikimin e tij në reduktimin e hiperpigmentimeve/njollave kafe. Kjo formulë përmban një sasi të konsiderueshme te niacinamideve, 10%, ideale për të përmirësuar pamjen e akneve dhe shenjave të tyre.

Për të rritur edhe përforëcuar edhe më tej fuqinë e Niacinamideve, në këtë formulë u shtuan Zink PCA dhe Sarcosine. Të dy këta përbërës shtesë janë të njohurpër vetitë e tyre në normalizimin e poreve, yndyrës dhe shenjave.

pH

Niacinamide Zinc PCA

Sarcosine

5.5 – 6.5

10%

+

B-Bomb është një serum me një teksturë të lehtë, e cila përthithet menjëherë dhe hidraton lëkurën. Eshtë punuar shumë që tekstura të jetë mjaft elegante dhe produkti të qëndroj mirë duke u vendosur edhe me produkte të tjera në rutinë dhe mos të rripet.

Cruelty free | Vegan | Pa fragranca dhe vajra esencial | Gluten free | Malassezia free | E sigurtë të përdoret në shtatëzani

për kë është?

Pothuajse për këdo që kërkon të shtojë Niacinamide në rutinën e kujdesit të lëkurës. Rekomandohet veçanërisht për lëkurat mikse dhe të yndyrshme.

Lloji i lëkurës

Problematika e lëkurës

Tekstura

për të gjitha llojet e lëkurave, ideale për lëkurat mikse dhe të yndyrshme lëkurat e yndyrshme, mikse, me pore të zmadhuara dhe shenja/njolla teksturë xhelatinore e lehtë, shtresëzohet mirë me produkte të tjera

përdorimi:

Aplikoni disa pika serumi në fytyrë pasi e keni pastruar atë, përpara se të vendosni produktet e tjera në trajtë emulsionesh apo kremrash. Mund të përdoret si në rutinën e mëngjesit ashtu edhe të mbrëmjes.

Mund të përdoret vetëm, por edhe i kombinuar me produkte të tjera që nxisin më tepër vetitë e Niacinamideve. Një kombinim perfekt do të ishte me serumet HA 5 Light/Rich.

Mos e vendosni atë direkt pas acideve eksfoluese ose pas Vitaminës C të pastër.

përbërësit:

Niacinamide 10% – Një përbërës multifunksional që normalizon poret e zmadhuara, qetëson lëkurën e irrituar, forcon barrierën mbrojtëse të lëkurës dhe redukton hiperpigmentimin.

Zink PCA – Një kombinim i vetive antibakteriale dhe normalizues të yndyrës të Zink-ut dhe molekulës humektante që gjendet në lëkurë dhe quhet PCA (shkurtimisht – Pyrrolidone Carboxylic Acid). Pra, Zink PCA ka vetitë  e të dyjave duke qënë miqësor me lëkurën, nuk e than atë dhe njëkohësisht normalizon prodhimin e yndyrës.

Sarcosine – Përbërës derivat i amino-acid që punon si një i ashtëquajtur “5α-reductase” – frenues duke ndihmuar në normalizimin e prodhimit të yndyrës dhe madhësisë së poreve.

#Geek&Gorgeous

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.