Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Lares / Clarion Lares Lares me 2%BHA 200ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Lares / Clarion Lares Lares me 2%BHA 200ml

Clarion Lares Lares me 2%BHA 200ml

18.70 

Lares i cili njekohesisht edhe trajton poret e zmadhuara, pikat e zeza, aknet dhe yndyren e tepert fale permbajtjes se Acidid Salicilik 2%BHA

18.70 

Xhel larës për lëkura të yndyrshme & me pore/pika të zeza

Xhel pastrues, jo-granular, mikro-eksfoljues për lëkurën mikes dhe të yndyrshme të prirur ndaj poreve të bllokuara dhe puçrrave. Falë kombinimit të acidit salicilik 2% dhe zinkut, ai heq yndyren e tepërt dhe hap poret edhe pas një kontakti të shkurtër (1 min) me lëkurën. Një hap që zëvendëson pastrimin dhe eksfolimin është krijuar për një rutinë optimale minimaliste – por edhe për kujdes të avancuar të lëkurës ku jemi të kujdesshëm që të mos përdorim shumë shtresa të produkteve me përbërës aktivë.

Pse është i veçantë?

Për shumë njerëz, poret e bllokuara dhe aknet shfaqen gjithashtu në dekolte dhe në shpinë. Lëkura e irrituar/akneike në trup kerkon po aq kujdes sa lëkura në fytyrë. Kjo është arsyeja pse ne kemi zhvilluar pastruesin CLARION 2% BHA që mund te perdoret ne fytyrë dhe trup. I zhvilluar për përdorim në fytyrë, është një produkt ideal 2 në 1 për të gjitha zonat problematike të lëkurës tuaj.

përbërësit:

Pastrues CLARION 2% BHA është i formuluar me acid salicilik (2%), një nga acidet me te efektive, me shtimin e glicerinës, zinkut qetësues, ekstraktit të ginseng, aminoacideve dhe dipeptidit biomimetik karnozinë, përbërës që përmirësojnë dukshëm pamjen dhe funksionin e lëkurën. Ai përmban një surfaktant të butë dhe është pH i optimizuar për përdorim të rregullt (pH 4,3 – 4,8). I testuar dermatologjikisht. 100% vegan dhe nuk irriton.

Per ke eshte?

Pastruesi CLARION 2% BHA është i destinuar për lëkurën që prodhon yndyre të tepërt, lekuren qe ka pore dhe pika te zeza dhe e toleron mirë acidin salicilik. Acidi salicilik depërton me sukses yndyren/poret duke I pastruar ato, pa e acaruar apo thare lekuren.

përdorimi:

Ju mund ta përdorni këtë produkt në rutinën tuaj të mëngjesit ose të mbrëmjes, duke shmangur zonën e syve. Frekuenca e përdorimit do të varet nga toleranca juaj personale ndaj acidit salicilik dhe pjesës tjetër të kujdesit për lëkurën tuaj. Në lëkurë të ndjeshme dhe të hollë, pastrues CLARION 2% BHA mund të përdoret 1-2 herë në javë, ndërsa lëkura elastike e fytyrës dhe e trupit do ta tolerojë shumë mirë këtë pastrues për përdorim të përditshëm.

Pastrues të lëkurës:
SALICYLIC ACID
ZINC PCA
CARNOSINE
Kundër irritmit dhe me efekt shkelqyes:
SALICYLIC ACID
ZINC PCA
PANAX GINSENG EXTRACT
Hidratues:
BETAINE
GLYCERIN
ALLANTOIN
ARGININE

#Skintegra

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.