Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Problematika te ndryshme / Clarion – Serum Serum me 2%BHA + 4%AHA 30ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Problematika te ndryshme / Clarion – Serum Serum me 2%BHA + 4%AHA 30ml

Clarion – Serum

Serum eksfoljues dhe trajtues per lekurat mikse, te yndyrshme dhe me tendence akneike. Trajton aknet aktive, pikat e zeza, poret e zmadhuara dhe shenjat ne lekure

17 22.50 

17 22.50 

Serum eksfoliues për lëkurë të kombinuar/të yndyrshme dhe të prirur ndaj akneve.

Skintegra Clarion është një serum eksfolues nate i krijuar për pastrimin e thellë të poreve dhe përmirësimin e teksturës dhe hiperpigmentimit në lëkurën problematike të prirur ndaj shpërthimeve dhe komedoneve. Ky eksfoliues i fuqishëm ka një formulë minimaliste e cila përfshin 4% acid glikolik, 2% acid salicilik dhe ekstrakte të lëngut, çajit jeshil dhe rodiolës (pH 3.3).

Komponentët aktivë në këtë produkt normalizojnë sekretimin e tepërt të sebumit dhe zvogëlojnë efektet negative të hiperkeratozës folikulare (me fjalë të tjera, lufton akumulimin e qelizave të vdekura të lëkurës rreth folikulave, gjë që çon në bllokimin e poreve dhe, nga ana tjetër, gjendje klinikisht më serioze të lëkurës). Acidi salicilik dhe glikolik kanë një efekt keratolitik sinergjik, duke parandaluar poret e bllokuara dhe duke përmirësuar funksionimin e lëkurës së prirur ndaj akneve.

Si nje spot-treatment (vetem ne vendet ku kemi probleme), Clarion mund të përdoret për të gjitha llojet e lëkurës, por për shkak të aftësisë së tij specifike për të reduktuar prodhimin e sebumit, përdorimi i tij në të gjithë fytyrën rekomandohet veçanërisht për lëkurën e kombinuar dhe të yndyrshme. Për lëkurat e yndyrshme, të kombinuara dhe të ndjeshme, rekomandohet fillimisht të filloni të përdorni Clarion çdo dy ditë për ta bërë lëkurën të mësohet me përdorim më të shpeshtë, ndërsa përdoruesit që tashmë janë mësuar me produktet AHA dhe BHA do të mund ta përdorin këtë eksfoliues çdo natë pas pastrimit te lekures.

Skintegra Clarion ka një teksturë ujore që përthithet shpejt dhe plotësisht dhe një aromë pak acide, bimore. Pas aplikimit të serumit rekomandohet të ushqehet mirë lëkura dhe të përdoret një produkt me SPF gjatë ditës. I formuluar pa shtimin e parabenëve, alkoolit të denatyruar ose etanolit, aromave artificiale, ngjyrave dhe irrituesve të tjerë, është i paketuar në një enë qelqi opake me pikatore.

përbërësit:

AQUA, METHYLPROPANEDIOL, GLYCOLIC ACID, SALICYLIC ACID, SODIUM CITRATE, BETAINE,CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, GLYCYRRHIZA GLABRA ROOT EXTRACT,PANTHENOL, RHODIOLA ROSEA EXTRACT, GLYCERIN, SODIUM PHYTATE, PHENETHYL ALCOHOL, LACTIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE

përdorimi:

Aplikoni 3-4 pika Clarion në lëkurë të pastruar në mbrëmje. Lëreni të absorbohet dhe vazhdoni me hidratues. Pas aplikimit mund të shfaqet një ndjesi shpimi gjilpërash, pasi ndjeni se acidi punon në lëkurën tuaj, megjithatë kjo ndjesi zhduket spontanisht brenda 2 minutash.

përbërësit kryesor dhe përfitimet:

Pastrojne ne thellesi:
SALICYLIC ACID
CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT
GLYCYRRHIZA GLABRA ROOT EXTRACT
Anti inflamator:
SALICYLIC ACID
BETAINE
CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT
RHODIOLA ROSEA EXTRACT
PANTHENOL
Ndricues:
GLYCOLIC ACID
CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT
GLYCYRRHIZA GLABRA ROOT EXTRACT
Balancues se yndyres:
SALICYLIC ACID
CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT
Anti aging:
SALICYLIC ACID
GLYCOLIC ACID
GLYCYRRHIZA GLABRA ROOT EXTRACT

#Skintegra

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.