Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Problematika te ndryshme / Porefectly Clear Ac. Salicilik 2%BHA 2%BHA, Serum me 2% Ac. Salicilik per eleminimin e pikave te zeza 30ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Problematika te ndryshme / Porefectly Clear Ac. Salicilik 2%BHA 2%BHA, Serum me 2% Ac. Salicilik per eleminimin e pikave te zeza 30ml

Porefectly Clear Ac. Salicilik 2%BHA

Xhel i lehtë eksfoljues me 2% acid salicilik (aka BHA) dhe Sarcosine për të zhbllokuar poret dhe përmirësuar problemet e lëkurave të yndyrshme sic janë pikat e zeza dhe yndyra.

11 

11 

Acidi Salicilik është i njohur si acidi i tretshëm në vaj dhe ky është standarti i artë për të trajtuar pikat e zeza dhe poret e zmadhuara. Ky eksfojues punon brenda poreve për t’i pastruar ato nga qelizat e vdekuara dhe duke i zhbllokuar ato. Sarcosine bashkon forcat me BHA për përmirësime të mëtejshme të problemeve të lëkurave të yndyrshme sic eshte prodhimi i tepërt i yndyrës.

pH

Salicilik

Acid

Sarcosine

Allantoin

3.5 – 3.9

2%

+

Cruelty free | Vegan | Pa fragranca dhe vajra esencial | Gluten free | Malassezia free | E sigurtë të përdoret në shtatëzani

për kë është?

Ne rekomandojmë Porefectly Clear për lëkurat mikse dhe të yndyrshme që luftojnë me pikat e zeza, prodhimin e tepërt të yndyrës dhe poret e zmadhuara.

Lloji i lëkurës

Problematika e lëkurës

Tekstura

mikse në të yndyrshme pika të zeza, prodhim i tepërt i yndyrës dhe pore të zmadhuara

teksturë e lehtë xhelatinore

përdorimi:

Aplikoni diisa pika në lëkurë përpara serumeve apo kremrave të tjerë të rutinës. Përdoreni një herë në dite ose një herë në 2 ditë si në mbrëmjë ashu edhe në mëngjes.

përbërësit:

Salicilik acid aka BHA 2% – Një eksfoljues i tretshëm në vaj qe zhbllokon poret dhe balancon niveliin e prodhimit të yndyrës. Ka edhe veti anti inflamatore.

Sarcosine – Përbërës derivat i amino-acid që punon si një i ashtëquajtur “5α-reductase” – frenues duke ndihmuar në normalizimin e prodhimit të yndyrës dhe madhësisë së poreve.

Allantoin – Përbërës klasik në kujdesin ndaj lëkurës i njohur për vetitë qetësuese dhe mbrojtëse.

#Geek&Gorgeous

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.