Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Lares Ujor / Jelly Joker Lares i Bute Lares i bute xhel qe pastron thellesisht lekuren 150ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Lares Ujor / Jelly Joker Lares i Bute Lares i bute xhel qe pastron thellesisht lekuren 150ml

Jelly Joker Lares i Bute

Një larës i butë që pastron në thellësi lëkurën duke hequr edhe make-up (përvec atij waterproof). Teksturë e plotë dhe kremoze që pastron pa e tharë lëkurën dhe pa e dëmtuar barrierën mbrojtëse të saj. Nuk djeg sytë, nuk shkumon dhe ka një pH të ulët, shumë miqësor me lëkuren, pH: 5 – 5.4. Rekomandohet për të gjitha llojet e lëkurave, edhe ato më të ndjeshmet.

12 

12 

Out of stock

Një larës i butë që pastron në thellësi lëkurën duke hequr edhe make-up (përvec atij waterproof). Teksturë e plotë dhe kremoze që pastron pa e tharë lëkurën dhe pa e dëmtuar barrierën mbrojtëse të saj. Nuk djeg sytë, nuk shkumon dhe ka një pH të ulët, shumë miqësor me lëkuren, pH: 5 – 5.4. Rekomandohet për të gjitha llojet e lëkurave, edhe ato më të ndjeshmet.

Cruelty free | Vegan | Pa fragranca dhe vajra esencial | Gluten free | Malassezia free | E sigurtë të përdoret në shtatëzani

për kë është?

Mund ta përdorin të gjithë ata që lajnë fytyrën dhe pëlqejnë larës që nuk shkumojnë, teksturë xhelatinore. 🙂 Ne punuam shumë për ta bërë këtë pastrues të përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës dhe të gjitha problemet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme dhe të prirur ndaj nkuqjeve ose lëkurën e prekur nga kërpudhat, Malesezia.

Lloji i lëkurës

Problematika e lëkurës

Tekstura

për të gjitha llojet e lëkurave, përfshirë ato sensitive mund të përdoret pavarësisht nga problemi i lëkurës nuk shkumon, teksturë xhelatinore

përdorimi:

Vendosim një sasi të vogël në duar dhe e aplikojmë në lëkurë të lagur. Fillojmë e masazhojmë butë edhe në zonën rreth syve dhe pastaj e shpëlajmë me ujë të rrjedhshëm. 

Nëse nuk përdorni mbrojtës nga dielli apo make-up waterproof, Jelly Joker pastron cdo gjë vetëm me një larje. Në rast se përdorni mbrojtës nga dielli dhe/ose make-up waterproof, ne këshillojmë ta përdorni Jelly Joker si larës të dytë ose të bëni double cleansing me të duke e aplikuar 2 herë në lëkurë.

përbërësit:

PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides + Poloxamer 184 – surfaktantë (agjent pastrues) shumë delikat dhe efektiv njëkohësisht, të cilët njihen për përdorimin e tyre të gjerë tek ujrat micelar.

Xylitylglucoside + Anhydroxylitol + Xylitol – Humektant që rrit lagështinë/hidratimin në lëkurë dhe forcon barrieren e lëkurës gjithashtu. Ndihmon që laresi të jetë shumë i butë dhe hidratues.

Panthenol + Allantoin – Dy përbërës qetësues që e bejnë Jelly Joker edhe më të butë dhe delikat.

lista e plotë e përbërësve: water, PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides, Propanediol, Methyl Gluceth-20, Poloxamer 184, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Panthenol, Allantoin, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, Citric Acid, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin

#Geek&Gorgeous

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.