Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Kujdesi per Syte / Sphynx Serum per syte antirrudhe 19ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Kujdesi per Syte / Sphynx Serum per syte antirrudhe 19ml

Sphynx Serum per syte antirrudhe 19ml

23.37 

Krem rivitalizues qe trajton zonen rreth syve, rrudhat, rrathet e zinj dhe qeset

23.37 

Krem për zonën rreth syve

Skintegra Sphynx është një xhel-krem i krijuar për zonën e thatë dhe të ndjeshme të syve dhe është i pasur me vitamina, antioksidantë dhe përbërës të tjerë qetësues dhe riparues. Ai është menduar për kujdesin parandalues ​​dhe korrigjues për të gjitha llojet e lëkurës që mund të fillojnë që në mesin e viteve të njëzeta.

Tekstura e Sphynx është e mëndafshtë, zbutëse, perthithet shpejt, hidratuese dhe jashtëzakonisht e butë. Përbërësit e tij aktivë të testuar klinikisht të përzgjedhur me kujdes veprojnë kundër funksionimit joadekuat të qelizave të lëkurës delikate në zonën e syve dhe e korrigjojnë atë.

Sphynx ushqen dhe hidraton thellësisht lëkurën, rrit elasticitetin e saj dhe zvogëlon thellësinë e linjave të shprehjes, duke zbardhur në mënyrë diskrete rrathët e errët dhe duke i siguruar lëkurës vitaminat dhe mineralet e nevojshme për të forcuar mekanizmat e saj natyrorë mbrojtës. Një kompleks i peptideve, ceramideve, provitaminave A, C dhe E, kolagjeneve bimore, antioksidantëve dhe aminoacideve përmirëson në mënyrë sinergjike sintezën e kolagjenit dhe elastinës, rikthen nivelet e lagështisë dhe riparon lëkurën dhe si rezultat, zona e syve duket menjëherë më e ushqyer dhe e relaksuar.

Profili gjithëpërfshirës i formulës së Sphynx përfshin:

Panthenol dhe bisabolol – qetësojnë dhe riparojnë lëkurën delikate të zonës së syve

Ceramide – riparojnë dhe mbrojnë shtresën delikate të korneumit

Betaine – aminoacid i cili ruan nivelet e lagështisë dhe ka veti kundër acarimit

Gjalpë shea dhe estere jojoba – zbutës të qëndrueshëm, mbrojnë lëkurën nga dehidratimi

Tripeptide dhe tetrapeptide – përbërës të testuar klinikisht kundër moshës, të cilët reduktojnë thellësinë e rrudhave dhe kanë një efekt në sintezën e kolagjenit, elastinës, glikozaminoglikanit dhe acidit hialuronik

Kafeina – vazokonstriktor dhe antioksidant i fuqishëm

Kolagjeni bimor – forcon strukturat intradermale dhe rrit elasticitetin e lëkurës

Dy forma të vitaminës E – efekte antioksiduese dhe mbrojtëse

Beta karoten – pararendës i vitaminës A dhe antioksidant

Askorbil palmitat – ester i vitaminës C, agjent kundër moshës, antioksidant dhe kundër hiperpigmentimit

Ekstrakti i escinës dhe gështenjës – forcon kapilarët dhe venat duke reduktuar dukshmërinë e rrathëve të errët

Ekstrakti i kamomilit – i pasur me flavonoide, ka një efekt të fuqishëm anti-inflamator

Sphynx është formuluar pa shtimin e parabenëve, aromave, alkoolit, ngjyrave sintetike dhe irrituesve të tjerë dhe është i paketuar në një enë higjienike pa ajër me një aplikues të imët për aplikim të saktë.

përbërësit:

AQUA, PANTHENOL, BUTYLENE GLYCOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, BETAINE, COCO-CAPRYLATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, CETEARYL OLIVATE, SORBITAN OLIVATE, CAPRYLIC/CAPRIC/SUCCINIC TRIGLYCERIDE, GLYCERIN, DIPALMITOYL HYDROXYPROLINE, CAFFEINE, TOCOPHERYL ACETATE, PHOSPHOLIPIDS, SPHINGOLIPIDS, PALMITOYL TRIPEPTIDE-1, PALMITOYL TETRAPEPTIDE-7, SODIUM ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, BETA-CAROTENE, ASCORBYL PALMITATE, ESCIN, AESCULUS HIPPOCASTANUM EXTRACT, CARBOMER, JOJOBA ESTERS, PHENYLPROPANOL, ISOHEXADECANE, BISABOLOL, HELIANTHUS ANNUUS SEED WAX, SODIUM PHYTATE, TOCOPHEROL, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT, CAPRYLYL GLYCOL, POLYGLYCERIN-3, ACACIA DECURRENS FLOWER WAX, POLYSORBATE 20, POTASSIUM SORBATE, SODIUM HYDROXIDE, POLYSORBATE 80, LACTIC ACID, PHENOXYETHANOL

përdorimi:

Përdoreni dy herë në ditë pas serumit dhe kremit hidratues, ose para kremit kundër diellit (gjatë ditës).

përbërësit kryesor dhe përfitimet:

Përforcon barrierën mbrojtëse:

CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE
BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER
PHOSPHOLIPIDS
SPHINGOLIPIDS

Anti age:
DIPALMITOYL HYDROXYPROLINE
TOCOPHERYL ACETATE
PALMITOYL TRIPEPTIDE-1
PALMITOYL TETRAPEPTIDE-7
BETA-CAROTENE
ASCORBYL PALMITATE
TOCOPHEROL
Hidratuese:
BETAINE
GLYCERIN
PANTHENOL
PALMITOYL TRIPEPTIDE-1
PALMITOYL TETRAPEPTIDE-7
Anti inflamatore:
PANTHENOL
BETAINE
ESCIN
BISABOLOL
CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT
Ndricuese:
CAFFEINE
AESCULUS HIPPOCASTANUM EXTRACT
ASCORBYL PALMITATE
ESCIN

#Skintegra

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.