Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Mbrojtja ndaj diellit / ZITCONTROL SPF50® 2në1 SPF50 + Trajtim Aknesh 40ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Mbrojtja ndaj diellit / ZITCONTROL SPF50® 2në1 SPF50 + Trajtim Aknesh 40ml

ZITCONTROL SPF50®

Një produkt i domosdoshëm për përditshmërinë që ju mbron nga dielli dhe ju ndihmon të luftoni aknet. Zitcontrol SPF50®, një krem ​​i lehtë me SPF 50, formuluar si një hibrid mineral-kimik që ofron mbrojtje kundër rrezeve UVA dhe UVB për të parandaluar dëmtimin e diellit dhe plakjen e lëkurës, duke e bërë atë perfekt për rutinën tuaj të përditshme të kujdesit të lëkurës.

19 

19 

Out of stock

Një produkt i domosdoshëm për përditshmërinë që ju mbron nga dielli dhe ju ndihmon të luftoni aknet. Zitcontrol SPF50®, një krem ​​i lehtë me SPF 50, formuluar si një hibrid mineral-kimik që ofron mbrojtje kundër rrezeve UVA dhe UVB për të parandaluar dëmtimin e diellit dhe plakjen e lëkurës, duke e bërë atë perfekt për rutinën tuaj të përditshme të kujdesit të lëkurës.
Formula e tij e jashtëzakonshme është jokomedogjene, me teksturë të lehtë, pa vaj dhe nuk lë “cast” të bardhë. Falë kombinimit të tij unik të përbërësve që luftojnë aknet: Zink PCA, Niacinamide, Quora Noni dhe Acid Salicilik, ai vepron si një 2-në-1, duke ju mbrojtur nga dielli dhe duke ju ndihmuar të luftoni aknet.
Për më tepër, acidet që përmbahen në këtë formulë janë të dizajnuara me Nichosome®, një sistem ekskluziv për çlirimin e përbërësve aktivë që i bën produktet tona jo irrituese për lëkurën, ndërsa mbajnë deri në 12 herë më shumë përbërës aktiv sesa kur përdoren pa sistemin e shpërndarjes së përbërësve (wow!) dhe kështu rrit jashtëzakonisht efektivitetin e formulave tona.
  • Mbrojtje UVA dhe UVB
  • Formuluar për lëkurë të prirur ndaj akneve
  • Mbrojtje nga dielli + trajtim aknesh
  • Jo komedogjene
  • Pa parfume
  • pH. 5.00 – 6.00

Kur mund të përdoret:

Aplikojeni si hapin e fundit të rutinës suaj të mëngjesit. Mos harroni të riaplikoni çdo 2 orë. Përdoreni çdo ditë.

Përbërësit kryesor:

3% Quora Noni (0,9% Morinda Citrifolia Callus Culture Lysate)
5% Salicylic Acid Liposomado (0,1% Salicylic Acid; 0,035% Ceramide NP)
5% Zinc PCA Liposomado (0,15% Zinc PCA)
1% Sensia Carota (0,3% Daucus Carota Sativa Root Cell Culture Lysate)
2% Niacinamida
#Acnemy #KremKunderDiellit #SPF #Sunscreen #KremFaktorMbrojtes

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.