Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Problematika te ndryshme / Infrared Derivat Acid Azelaic 30ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Problematika te ndryshme / Infrared Derivat Acid Azelaic 30ml

Infrared

Serum qetesues per lekura te ndjeshme qe qeteson irritimet, ul inflamacionin dhe njetrajteson tonin e lekures

26.50 

26.50 

Serum qetësues për lëkurat e ndjeshme, të irrituara dhe të prirura ndaj inflamacionit

Skintegra INFRARED është një serum i koncentruar, qetësues për të gjitha llojet e lëkurës, veçanërisht për lëkurën e ndjeshme të prirur ndaj inflamacionit dhe acarimit. Qetëson simptomat e inflamacionit, hidraton intensivisht dhe korrigjon papërsosmëritë e lëkurës.

Ky produkt ka teksturë të lehtë, hidratuese dhe inkorporohet lehtësisht në çdo rutinë ekzistuese të kujdesit të lëkurës. Nuk lë mbetje yndyrore ose të rënda, por hidraton lëkurën, e qetëson atë në çast dhe qetëson shqetësimet e lidhura me inflamacionin e lëkurës. Veprimi anti-inflamator i spektrit të gjerë të Infraredit është per shkak te permbajtjes se tij:

  • Derivat i acidit azelaik që hidraton dhe elasticizon lëkurën, duke qetësuar, zbutur dhe ndriçuar lëkurën (10%)
  • Vitaminat B3 (niacinamide) dhe B5 (panthenol) me ektoin forcojnë barrierën e lëkurës dhe rigjenerojnë lëkurën e fotodëmtuar
  • Ekstraktet bimore si tërshëra, farat e rrushit, jamballi, Centella asiatica dhe madecassoside shfaqin veprime antioksiduese dhe luftojnë më tej papërsosmëritë e lëkurës

Infrared ka rol mbështetës dhe riparues në rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës. Mund ta përdorni lehtësisht me bollëk dhe dy herë në ditë, nëse është e nevojshme. Menjëherë pas përfshirjes së serumit Infrared në rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës, do të jeni në gjendje të vini re ndryshime strukturore të lëkurës tuaj, si p.sh. zvogëlimin e papërsosmërive dhe skuqjen e përgjithshme të lidhur me inflamacionin, forcimin e barriers mbrojtese dhe shkëlqimin e përgjithshëm për shkak të përmirësimit të elasticitetit të lëkurës.

Përdorni Infrared në lëkurë të pastruar, përpara se të aplikoni ndonjë teksturë kremoze ose produkt mbrojtes nga dielli. Është i përshtatshëm dhe rekomandohet në mënyrë specifike për çdo dermatozë inflamatore të shoqëruar me simptoma të tilla si skuqje, kruajtje, skuqje dhe lezione inflamatore. Infrared është formuluar pa asnjë parabene, aromë, alkool të denatyruar, ngjyra sintetike dhe irritues të tjerë. Vjen në një shishe qelqi të errët me një pipetë.

Si të kombinoni Skintegra Infrared me pjesën tjetër të kujdesit për lëkurën tuaj?

Nëse lëkura juaj është e ndjeshme, e përflakur ose intolerante, ju rekomandojmë ta kombinoni këtë produkt me produkte të tjera nga linja jonë rozë: përdorni atë një hap përpara Spectra nëse lëkura juaj është normale në yndyrë, ose si një hap për kujdesin e lëkurës përpara ÚNA nëse lëkura juaj është e thatë.

Nëse keni të bëni me shpërthime aknesh (breakouts), ju këshillojmë që të përdorni Infrared krahas produkteve që përmbajnë acid salicilik si Clarion.

përbërësit:

AQUA, GLYCERIN, BETAINE, PENTYLENE GLYCOL, POTASSIUM AZELOYL DIGLYCINATE, ECTOIN, NIACINAMIDE, PANTHENOL, AVENA SATIVA KERNEL EXTRACT, CENTELLA ASIATICA LEAF EXTRACT, MADECASSOSIDE, VITIS VINIFERA FRUIT EXTRACT, GLYCYRRHIZA GLABRA ROOT EXTRACT, TASMANNIA LANCEOLATA FRUIT/LEAF EXTRACT, POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6, SODIUM PHYTATE, CITRIC ACID, LACTIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE

përdorimi:

Aplikojeni me bollëk një ose dy herë në ditë, në mënyrë ideale menjëherë pas pastrimit në lëkurë të lagur dhe përfundoni rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës duke aplikuar një hidratues.

përbërësit kryesor dhe përfitimet:

Rregullon funksionin e barriers mbrojtese te lekures:
POTASSIUM AZELOYL DIGLYCINATE
ECTOIN
NIACINAMIDE
PANTHENOL
CENTELLA ASIATICA LEAF EXTRACT
MADECASSOSIDE
Veti anti inflamatore:
PANTHENOL
AVENA SATIVA KERNEL EXTRACT
TASMANNIA LANCEOLATA
ECTOIN
Hidratues:
POTASSIUM AZELOYL DIGLYCINATE
ECTOIN
NIACINAMIDE
Antioksidant dhe anti age:

POTASSIUM AZELOYL DIGLYCINATE
VITIS VINIFERA FRUIT EXTRACT
GLYCYRRHIZA GLABRA ROOT EXTRACT
MADECASSOSIDE

Shkelqyes:
POTASSIUM AZELOYL DIGLYCINATE
GLYCYRRHIZA GLABRA ROOT EXTRACT
NIACINAMIDE

#Skintegra

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.