Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Problematika te ndryshme / DRYZIT® Locion per pertharjen e akneve aktive (me qelb) 30ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Problematika te ndryshme / DRYZIT® Locion per pertharjen e akneve aktive (me qelb) 30ml

DRYZIT®

Mrekullitë kozmetike nuk ekzistojnë por Dryzit® dhe formulimi i tij është gjëja më e afërt me magjinë.
Pjesa likuide e produktit në pjesën e sipërme është e formuluar me Acid Salicilik, Oksid Zinku dhe Niacinamide që ndihmojnë në largimin e papastërtive dhe qelizave të vdekura të lëkurës, ndërsa Calamine, pluhuri në fund të shishes, redukton irritimin dhe qetëson lëkurën. Na besoni, do të jeni të lumtur që keni bërë pjesë të skuadrën suaj Dryzit® për të luftuar shpejt aknet. Nëse shishja trazohet dhe përmbajtja tundet, thjesht lëreni shishen të qëndrojë në një sipërfaqe të sheshtë deri në 24 orë dhe prisni që përbërësit të qetësohen. Efektiviteti i produktit nuk ndikohet.

17 

17 

Out of stock

Mrekullitë kozmetike nuk ekzistojnë por Dryzit® dhe formulimi i tij është gjëja më e afërt me magjinë.
Pjesa likuide e produktit në pjesën e sipërme është e formuluar me Acid Salicilik, Oksid Zinku dhe Niacinamide që ndihmojnë në largimin e papastërtive dhe qelizave të vdekura të lëkurës, ndërsa Calamine, pluhuri në fund të shishes, redukton irritimin dhe qetëson lëkurën. Na besoni, do të jeni të lumtur që keni bërë pjesë të skuadrën suaj Dryzit® për të luftuar shpejt aknet. Nëse shishja trazohet dhe përmbajtja tundet, thjesht lëreni shishen të qëndrojë në një sipërfaqe të sheshtë deri në 24 orë dhe prisni që përbërësit të qetësohen. Efektiviteti i produktit nuk ndikohet.

  • Formuluar për lëkurë të prirur ndaj akneve
  • Jo komedogjenike
  • Pa parfume
  • pH. 6.00 – 6.50

Kur ta përdorni:

Përdoreni atë në aknet aktive me qelb për t’i tharë ato shpejt. Ju mund ta aplikoni atë në aknet të ndryshme në të njëjtën kohë. Mund ta aplikoni pas Zitcontrol®. Mos aplikoni asnjë produkt në atë zonë më pas. Mos e përdorni për aknet nën lëkurë që nuk kanë qelb, për ato që rekomandojmë Zitless®.

Mund ta kombinoni me:

Zitless® nëse keni ndonjë akne të brendshme.

Përbërësit kryesor:

5% Calamina (Zinc Carbonate)
5% Niacinamida
2% Trikenol (0,38% 4-Terpineol, 0,06% Salix Alba Bark Extract, 0,16% Salicylic Acid)
4% Óxido de Zinc
3% Óxido de Titanio
#Acnemy

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Mund t'ju pelqeje…

Acnemy®
ZITCONTROL®
Hidratues dhe Trajtues per fytyra te prirura ndaj akneve
40ml

18 

Acnemy®
ZITPROOF® SPOT
Patches individual me hidrokoloid
36 Copë

12 
Best
Seller
Out of stock

Acnemy®
ZITCONTROL SPF50®
2në1 SPF50 + Trajtim Aknesh
40ml

19 
Out of stock

Acnemy®
ZITLESS®
Patches me mikroshigjeta (microdarts) për aknet nën lëkurë
5 Copë

11 
Best
Seller

Acnemy®
ZITCLEAN®
Larës xhel për fytyrën me 1% Ac. Salicilik, 0.1% Quora Noni dhe 3% Azeloglicine
150ml

11 
Best
Seller
Out of stock

Acnemy®
POSTZIT®
Serum kunder shenjave dhe akneve
30ml

17 

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.