Home / Shop / Produkte / Akne / Fytyra-Akne / Trajtim i Akneve / ZITPROOF® SPOT Patches individual me hidrokoloid 36 Copë
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Akne / Fytyra-Akne / Trajtim i Akneve / ZITPROOF® SPOT Patches individual me hidrokoloid 36 Copë

ZITPROOF® SPOT

Kush nuk e ka përjetuar në një moment: zgjoheni në mëngjes dhe… shfaqet një akne! Largoni shpejt dhe në mënyrë efektive ato akne të papritura që shfaqen në momentin më të keq të mundshëm me Zitproof® Spot-in tonë.

Njollat hidrokoloidale të Acnemy veprojnë si një shtresë mbrojtëse, duke ndihmuar në thithjen e vajit dhe papastërtive nga puçrrat, ndërsa mbrojnë papërsosmëritë dhe përshpejtojnë procesin e zhdukjes. Përveçse shmang tundimin për ta prekur dhe përkeqësuar gjendjen.

36 Njesi

12 

12 

Si funksionon Zitproof® Spot? Baza e saj e teknologjisë hidrokoloidale krijon një mjedis që ofron kushte optimale për të ndihmuar në përshpejtimin e shërimit dhe reduktimin e ënjtjes dhe skuqjes. Përveç kësaj, ne kemi injektuar secilën prej njollave me Acid Salicilik dhe Tea Tree për të parandaluar shfaqjen e puçrrave të reja dhe për të ndihmuar në qetësimin e skuqjes dhe ënjtjes.

Vendosni një copë toke në puçrën tuaj, me lëkurë të pastër dhe të thatë dhe lëreni të veprojë për 6 deri në 8 orë. Kur copëza bëhet e bardhë ose e errët, është koha për ta hequr atë, duke marrë me vete të gjithë sebumin dhe njollat që ishin brenda. Super e kënaqshme, apo jo? Për të trajtuar më shumë se një puçërr në të njëjtën kohë në të njëjtën zonë, mund të përdorni Zitproof® Multizits. 36 NJËSI

 

Si ta përdorni:

1. Pastroni zonën që do të trajtoni me një pastrues të fytyrës dhe thani lëkurën me një peshqir.
2. Hiqeni copëzën nga paketimi dhe aplikojeni në zonën e hundës.
3. Për të maksimizuar efektivitetin e patch-it, lëreni për 6 deri në 8 orë ose gjatë natës.
4. Pasi të ketë kaluar koha, hiqni copëzën dhe pastroni zonën.

Përbërësit kryesorë:

HIDROKOLOID
ACIDI SALICILIK
PEMA CAJ

#Acnemy

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.