Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Trajtimi i Akneve / ACNE CONTROL 10% niacinamide + 1% zink pca zgjidhja per lekuren me mbiprodhim yndyre dhe akne 30ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Trajtimi i Akneve / ACNE CONTROL 10% niacinamide + 1% zink pca zgjidhja per lekuren me mbiprodhim yndyre dhe akne 30ml

ACNE CONTROL 10% niacinamide + 1% zink pca zgjidhja per lekuren me mbiprodhim yndyre dhe akne 30ml

12 

Po kërkoni një zgjidhje për lëkurën e yndyrshme dhe të prirur ndaj akneve?

Njihuni me Acne Control! Formulë me 10% Niacinamide dhe 1% Zink me teksture ekstra të lehtë me bazë uji që përthithet menjëhere, e cila ndihmon në rregullimin e prodhimit të yndyres. Këta dy përbërës aktivë superstar mbështesin luften kunder akneve dhe mbiprodhimit te yndyres!

12 

In stock

Ky serum:
  • ndihmon në luftën kundër akneve, poreve të bllokuara, minimizon poret e zgjeruara,
  • lufton njollat/Hiperpigmentimet,
  • forcon shtresën mbrojtëse natyrale të lëkurës,
  • falë përmbajtjes së NMF, nuk lejon tharjen dhe dehidratimin e lekures,
  • perthithet lehtësisht false konsistences ujore ne trajte xheli,
  • nuk lë ndjesi ngjitëse pas përdorimit,
  • pa aroma dhe ngjyrues,
  • pa alkoole potencialisht irrituese.

 

Përbërësit kryesorë aktivë
Niacinamide: I njohur si vitamina B3, është një nga përbërësit aktivë më të nxehtë, më të modës dhe më të gjithanshëm kur bëhet fjalë për kujdesin e lëkurës! Shumë studime mbështesin efektet e tij të dobishme, mjaft i njohur për normalizimin e poreve të zmadhuara, qetësimin e lëkurave me tendencë akneike, forcimin e barrierës së lëkurës dhe madje edhe për ndikimin e tij në reduktimin e hiperpigmentimeve/njollave kafe. Dëgjoni, ky 3+1 është më i rëndësishmi:
#1: mat për problemet e lëkurës
Ai jo vetëm që rregullon prodhimin e yndyres, por edhe qetëson lëkurën, e dobishme sidomos per lëkurën e yndyrshme dhe të prirur ndaj akneve!
#2: Mirupafshim, njolla moshe
Sipas një studimi, me përdorim të përditshëm për 8 javë, niacinamidet mund të reduktojnë/zbehin njollat kafe me 2-5%, njolla që e bëjnë jetën të mjerueshme për shumë prej nesh. Një arsye më shumë për ta dashur atë!
#3: Një mbrojtës i vërtetë
Ky përbërës aktiv i jashtëzakonshëm madje forcon shtresën mbrojtëse natyrale të lëkurës; sa mirë tingëllon?
#+1: Beteja me rrudhat
Stimulon në mënyrë të shkëlqyer prodhimin e kolagjenit të lëkurës, kështu që serumi niacinamide është një shtesë e shkëlqyeshme për një rutinë kundër plakjes!
Zinku PCA: Zinku PCA është një përbërës aktiv anti-akne, i domosdoshëm nëse luftoni me lëkurën e prirur ndaj akneve. Zink plotëson në mënyrë të shkëlqyeshme niacinamidin, sepse nderkohe qe niacinamide punon për rregullimin e prodhimit të yndyres, Zinku synon drejtpërdrejt bakteret që shkaktojnë akne gjatë punës së tij!
Glicerina: element hidratues natyral që ndihmon lëkurën të mbajë ujin dhe te mos dehidratohet nderkohe qe niacinamidet dhe Zinku veprojne kundër akneve!

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Kujdesu per trupin me 25% Zbritje