Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / SPF / LIGHTWEIGHT SUNSCREEN SPF50+ SPF e lehte fluide ne trajte serumi me mbrojtje maksimale ndaj rrezeve UVA + UVB + IR + HEVL (SPF50 + PPD30) 100ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / SPF / LIGHTWEIGHT SUNSCREEN SPF50+ SPF e lehte fluide ne trajte serumi me mbrojtje maksimale ndaj rrezeve UVA + UVB + IR + HEVL (SPF50 + PPD30) 100ml

LIGHTWEIGHT SUNSCREEN SPF50+ SPF e lehte fluide ne trajte serumi me mbrojtje maksimale ndaj rrezeve UVA + UVB + IR + HEVL (SPF50 + PPD30) 100ml

25 

Nese deshironi nje SPF qe ofron mbrojtje me spekter te gjere UVA dhe UVB dhe nuk ndihet fare ne lekure dhe mbi te gjitha 100ml atehere Lightweight SPF50+ eshte i duhur per ju. Kombinimi i filtrave mbrojtes me te avancuar dhe perberesave hidratues si Ceramide, Allantoin dhe Betaglucan ben qe ky te jete kremi juaj ideal i dites. Teksture serumi super e lehte, hidratuese dhe me finish natyral. Perthithet menjehere nga lekura pa lene kast te bardhe dhe shkelqim.

I pershtatshem per lekurat e yndyrshme, mikse, te thata dhe normale.

Nuk permban alkool/parfume/vajra esenciale

25 

Out of stock

LIGHTWEIGHT SPF50+ është kremi ideal kundër diellit për ata që kërkojnë një teksturë super të lehtë dhe që përthithet menjëherë nga lëkura. Ofron mbrojtje të avancuar nga dielli duke ndihmuar në mbrojtjen, riparimin dhe hidratimin e lëkurës.

Harrojeni kremrat me teksturë ngjitëse dhe të rëndë për t’u aplikuar që e bëjnë lëkurën tuaj të pakëndshme. Formula në trajtë serumi e Lightweight SPF50 përhapet pa lënë ndjesi yndyre dhe mbetje të bardhë.

Por kjo nuk është e gjitha, pasi përveçëse i siguron lëkurës tuaj mbrojtje me performancë të lartë kundër rrezeve UVA dhe UVB, dhe kundër dritës HEVL. Përveç mbrojtjes së tij superiore nga dielli, LIGHTWEIGHT SPF50+ përmban përbërës hidratues dhe anti-rrudhë të cilët punojnë në sinergji për të hidratuar lëkurën, për të reduktuar dhe parandaluar rrudhat dhe për të riparuar dëmtimet e shkaktuara nga rrezet e diellit.

LIGHTWEIGHT SPF50+ përmirëson hidratimin dhe forcon barrierën e lëkurës falë Kompleksit të Ceramideve, Allantoinës dhe Beta-Glucan-it. Formula e tij përmban përbërës aktivë me veprim mbrojtës (Ciste’M dhe Ectoin), anti-rrudhë (Glikoin dhe BIO GF) dhe kundër njollave kafe (ADN Aura) që ndihmojnë në reduktimin e stresit qelizor që shkakton plakjen e parakohshme të lëkurës dhe e mban atë të mbrojtur nga rrezet UV, rrezatimi dhe ndotja e mjedisit.

Shijoni mbrojtjen superiore dhe efektet anti-rrudhë, hidratuese dhe riparuese të LIGHTWEIGHT SUNCREEN SPF50+ Ideal për të gjitha llojet e lëkurës, me një finish të padukshëm dhe pa shkëlqim i cili është perfekt për t’u përdorur si bazë make-up ose si hapi i fundit i rutinës suaj të kujdesit për lëkurën.

 

Perberesit kryesore:

  • Ceramide
  • Beta-Glucan
  • Alantoin
  • Ektoin
  • Glicerine
  • DN-Aura® (redukton prodhimin e melanines dhe zbeh dukshem njollat kafe)
  • Ciste’M® (mbron nga radikalet e lira, efekt antirrudhe)

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Kujdesu per trupin me 25% Zbritje