Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Trupit / Trupi Problematika / Problem solving body treatment Trajtues i fuqishëm për balancimin e sebumit (yndyrës) me 2% Niacinamide, 2%MSM dhe 0.5% Zinc PCA 300ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Trupit / Trupi Problematika / Problem solving body treatment Trajtues i fuqishëm për balancimin e sebumit (yndyrës) me 2% Niacinamide, 2%MSM dhe 0.5% Zinc PCA 300ml

Problem solving body treatment

Trajtues me përqëndrim të lartë niacinamidesh dhe me plot me përbërës aktivë të vlefshëm që ndihmojnë në rregullimin e prodhimit të sebumit, forcojnë barrierën, kanë efekte antibakteriale dhe anti-inflamatore dhe ofrojnë hidratim të lehtë por efektiv.

Ky produkt është krijuar posaçërisht për kujdesin e lëkurës së yndyrshme, problematike dhe të prirur ndaj akneve. Është plot me përbërës aktivë të vlefshëm që ndihmojnë në rregullimin e prodhimit të sebumit, forcojnë barrierën, kanë efekte antibakteriale dhe anti-inflamatore dhe ofrojnë hidratim të lehtë por efektiv. Formula e tij gjithashtu kontribuon në zbutjen e akneve për të lënë gjurmë në lëkurë dhe ndihmon për ta bërë lëkurën të butë dhe të lëmuar pa e rënduar shumë atë.

14 

14 

Përbërësit kryesorë aktivë:

  • 2% Niacinamide – ndihmon në rregullimin e prodhimit të sebumit dhe zbehjen e shenjave dhe pikave të pigmentit, forcon barrierën dhe ka një efekt anti-inflamator.
  • 2% MSM – një përbërës aktiv i pasur me squfur organik që ndihmon në përmirësimin e gjendjes së lëkurës së yndyrshme dhe të prirur ndaj akneve pa e tharë atë. Gjithashtu ka një efekt anti-inflamator dhe stimulues të prodhimit të kolagjenit.
  • 0.5% Zink PCA – një përbërës anti-inflamator, rregullues i sebumit dhe antibakterial që gjithashtu ndihmon në mbajtjen e lëkurës të hidratuar.

Pa aromë – nëse ende e ndjeni produktin, është era e vet, natyrale e përbërësve në të, e cila mund të jetë e dukshme për shkak të përmbajtjes së lartë të përbërësve aktivë.
Vegane
Pa ngjyra
Nuk është testuar në kafshë.

Mënyra e përdorimit: Pas larjes ose dushit, aplikojeni në lëkurën tuaj dhe masazhoni butësisht, por tërësisht.

Paketimi: 300 ml

Ju mund të krijoni këto rutina me të:

  • Pastrues trupi që zgjidh problemet + Trajtimi i trupit që zgjidh problemet = trajtimi i akneve dhe pikave të zeza, zvogëlimi i dukshmërisë së poreve, reduktimi i inflamacionit
  • Pastrues trupi antioksidant + Trajtim trupi që zgjidh probleme = anti-plakje, ndriçim i njollave të pigmentit, uniformitet i pamjes së lëkurës

Përbërësit (INCI): Aqua, lëng gjethesh Aloe Barbadensis, glicerinë, zink PCA, niacinamide, dimetil sulfon, cetearyl etilheksanoat, acid palmitik, alkool cetearyl, koko-kaprilat/kaprate, metil glukozë, sesquissiphiler. , Panthenol, Gliceril Linoleat, Cetil Fosfat Kaliumi, Glukonat Natriumi, Gliceril Citrate, Çamçakëz Xanthan, Hidroksiacetofenon, Gliceridet e Hidrogjenizuara të Palmës, 1,2-Heksanediol, Oleat gliceril, Kaprilyl-Gliceril Gliceril Glycolarate, Kaprilyl-Gliceril-Glicerilaktate, Policeril-Gliceril Glycolarate,

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.