Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Trupit / Trupi Problematika / Skin soothing body treatment Krem ultra hidratues dhe qetësues për lëkurat shumë të thata, te irrituara ose me dermatitit, ekzema dhe psoriazis me 15% Urea, 3% Ceramide Complex dhe 0.15% Vit. E 300ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Trupit / Trupi Problematika / Skin soothing body treatment Krem ultra hidratues dhe qetësues për lëkurat shumë të thata, te irrituara ose me dermatitit, ekzema dhe psoriazis me 15% Urea, 3% Ceramide Complex dhe 0.15% Vit. E 300ml

Skin soothing body treatment

Formula e produktit tonë, e cila i jep lëkurës një ndjesi të lëmuar dhe të butë, është krijuar për të qetësuar dhe për t’u kujdesur për lëkurën që ju krruhet, të shtrënguar, të thatë dhe të ndjeshme, si dhe për të lehtësuar ndjenjën e shtrëngimit dhe acarimit.

Përbërësit e tij identikë me lëkurën e ndihmojnë lëkurën të ruajë lagështinë, të përmirësojë funksionin e barrierës dhe të rivendosë ekuilibrin natyral të shtresës mbrojtëse të lëkurës.

14 

14 

Përbërësit kryesorë aktivë:

  • 15% Urea – NMF, pra një faktor natyral hidratues që ndihmon lëkurën të mbajë lagështinë, forcon barrierën, rrit elasticitetin e lëkurës dhe trajton në mënyrë perfekte edhe thatësinë ekstreme të lëkurës.
  • 3% Ceramide Kompleks – një nga përbërësit aktivë më të mirë për lëkurën e thatë dhe të ndjeshme, mbron shëndetin e barrierës, zbut lëkurën, rrit hidratimin e saj dhe lehtëson ndjeshmërinë.
  • 0.15% Vitamina E – ka një efekt të fuqishëm antioksidues dhe mbrojtës të qelizave, rrit mbrojtjen e lëkurës nga rrezet UV dhe ndihmon në ruajtjen e qëndrueshmërisë së saj.

Pa aromë – nëse ende e ndjeni produktin, është era e vet, natyrale e përbërësve në të, e cila mund të jetë e dukshme për shkak të përmbajtjes së lartë të përbërësve aktivë.
Vegane
Pa ngjyra
Nuk është testuar në kafshë.

Përdorimi: Pas larjes ose dushit, aplikojeni në lëkurën tuaj dhe masazhoni tërësisht me lëvizje të buta rrethore, duke i kushtuar vëmendje të veçantë zonave shtesë të thata si gjunjët ose bërrylat. Për shkak të teksturës së pasur, shpërndajeni në fillim vetëm një sasi të vogël të saj dhe nëse mendoni se është e nevojshme, atëherë rrisni dozën.

Paketimi: 300 ml

Ju mund të krijoni këto rutina me të:

  • Pastrues trupi qetësues i lëkurës + Trajtim trupi qetësues i lëkurës = qetësues i lëkurës, hidratim i fuqishëm, restaurim i barrierës
  • Pastrues trupi që rrit shkëlqimin + Trajtim trupi qetësues i lëkurës = rinovim i sipërfaqes së lëkurës, zbutje e lëkurës, përmirësim i teksturës

Përbërësit (INCI): Aqua, Ure, Lëng gjethesh Aloe Barbadensis, Glicerinë, Cetearyl Etilhexanoate, Acid Palmitik, Alkool Cetearyl, Koko-Kaprilat/Caprate, Metil Glukozë Sesquistearate, Simmondsia Sorlipolerbit, Ophojhenophiltols s , Sfingolipide (Kompleks Ceramide)*, Gliceril Linoleat, Cetil Fosfat Kaliumi, Glukonat Natriumi, Gliceril Citrate, Çamçakëz Xanthan, Hidroksiacetofenon, Gliceridet e Hidrogjenizuara të Palmës, 1,2-Heksanediol, Gliceril-Gliceril Gliceril, Gliceryl Steel e, Gliceril laktat

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.