Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Eksfoliant / Stem Skincare – Glycolic Acid 7% Acid Glicolic serum per eksfoljim te siperfaqes se lekures dhe heqjen e njollave kafe 30ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Eksfoliant / Stem Skincare – Glycolic Acid 7% Acid Glicolic serum per eksfoljim te siperfaqes se lekures dhe heqjen e njollave kafe 30ml

Stem Skincare – Glycolic Acid

Cfarë është: acidi glikolik është anëtar i familjes së Alfa Hidroksi Acideve (AHA).

Çfarë bën: eksfolion lëkurën, përmirëson teksturën, zbehë pikat e errëta dhe rrudhat e imta.

Problematikat e lëkurës: humbja e freskisë, dëmtimi nga dielli, pikat e errëta dhe rrudhat e imta.

Tipi i lëkurës: të gjitha llojet e lëkurës.

Hapi i rutinës: trajto

13 

13 

Acidi glikolik, si anëtar i familjes së Alfa Hidroksi Acideve (AHA), ofron disa përfitime për lëkurën si: përmirësimin e teksturës së lëkurës, zvogëlimin e dukshëm të pikave të errëta dhe trajtimin e rrudhave me përdorim të rregullt të tij. Më poshtë vjen një shpjegim i detajuar:

Eksfolimi: Acidi glikolik ka moleculë të vogël dhe si I tillë depërton lehtësisht në lëkurë duke shkrirë ngjitësin që i mban të lidhura qelizat e vdekura të lëkurës. Ky proces i eksfolimit largon shtresën e sipërme të qelizave të vdekura të lëkurës, duke zbuluar lëkurë të re nën to.

Zbehja e pikave të errëta: Me përdorim të rregullt të tij, acidi glikolik ndikon në zbehjen e pikave të errëta, duke promovuar një lëkurë të njëtrajtshme.

Trajtimi i rrudhave të imta: Eksfolimi nga acidi glikolik ndikon në stimulim të prodhimit të kolagjenit, i cili pastaj ndikon nË pËrmirësimin e dukjes së rrudhave të imta dhe tonifikim të lëkurës.

Rigjenerimi i lëkurës dhe përmirësimi i përthithjes së produkteve: Acidi glikolik stimulon rigjenerimin e lëkurës e gjithashtu kur lëkura është e freskët dhe pa qeliza të vdekura, mundësohet edhe përthithje më e mirë e produkteve tjera anti rrudhë dhe forcuese të barrierës së lëkurës sic janë peptidet.

 

Lista e perberesave

Acidi Glikolik – Eksfoliant efikas që largon qelizat e vdekura nga lëkura duke dhënë pamje më të freskët dhe më të ndritshme të saj

Acidi Hialuroni në formë të kripës – Formë e acidit hialuronik që hidraton thellë lëkurën.

Panthenol – Ushqen lëkurën, përmirëson shëndetin e përgjithshëm.

Glicerina- Mban lëkurën të hidratuar, duke kontribuar në një lëkurë më të butë dhe më të lëmuar.

Ekstrakti i Aloe Veras – E njohur për vetitë e saj qetësuese dhe hidratuese, ndihmon në ruajtjen e
shëndetit të lëkurës.

Përbërësit tjerë:
Aqua (water), Aloe Barbadensis Leaf Juice, Glycolic acid, Propanediol,
Propylene glycol, Butylene glycol, Glycerin, Hexanediol, Sodium hyaluronate
Panthenol, Polysorbate 20, Phenoxyethanol

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.