Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Lares / ZITCALM® Cleanser Larës qetësues kundër skuqjeve 150ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Lares / ZITCALM® Cleanser Larës qetësues kundër skuqjeve 150ml

ZITCALM® Cleanser Larës qetësues kundër skuqjeve 150ml

10 

Xhel pastrues ideal për të qetësuar lëkurën e ndjeshme dhe të thatë pas trajtimeve agresive kundër akneve. Pas pastrimit me Zitcalm lëkura ndjehet e butë, e lëmuar dhe e hidratuar (pa ndjesi tharje apo irritimi). Për më tepër, Zitcalm gjithashtu parandalon shpërthimet e akneve të reja.

10 

Out of stock

Xhel pastrues ideal për të qetësuar lëkurën e ndjeshme dhe të thatë pas trajtimeve agresive kundër akneve. Pas pastrimit me Zitcalm lëkura ndjehet e butë, e lëmuar dhe e hidratuar (pa ndjesi tharje apo irritimi). Për më tepër, Zitcalm gjithashtu parandalon shpërthimet e akneve të reja.

Formuluar me një kombinim unik të aktivëve hidratues, qetësues dhe probiotikë dhe surfaktantësh të butë për një pastrim efektiv pa ndryshuar pH e lëkurës dhe pa dëmtuar barrierën natyrale të saj.

  • Pastron butësisht dhe qetëson lëkurën.
  • Redukton efektet negative pas trajtimeve agresive kundër akneve.
  • Rikthen lagështinë në lëkurë (redukton dehidratimin apo shtrëngimin që shkaktohet nga trajtimet intensive kundër akneve) dhe qetëson lëkurën e irrituar.
  • Ribalancon mikrobiomën e lëkurës për lëkurë më të shëndetshme.
  • Formulë me surfaktantë të butë për lëkurën.
  • Pa vaj dhe jo komedogjen.

 

Për kë është?

Për lëkurën që ndihet e thatë dhe e ndjeshme si pasojë e trajtimet agresive kundër akneve.

 

Si përdoret?

Lageni lëkurën me ujë dhe aplikoni një sasi të vogël produkti. Masazhoheni butësisht me lëvizje rrethore. Shpëlaheni mirë me ujë dhe përfundoni me ujë të ftohtë për të mbyllur poret. Thaheni lëkurën dhe vijoni me rutinën e mëngjesit apo të mbrëmjes.

 

Përbërësit kryesor:

1% Oat COM – Tershere (qeteson lekuren)
0,10% Quora Noni – Balancon mikrobiomen e lekures
0,10% Symreboot L19 – Probiotike (vret bakterest, qeteson dhe forcon barrieren e lekures)

 

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Provo Body+Me me 20% Zbritje