Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Trajtimi i Akneve / ZITCALM® Cream Hidratues qetësues kundër skuqjeve 50ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Trajtimi i Akneve / ZITCALM® Cream Hidratues qetësues kundër skuqjeve 50ml

ZITCALM® Cream Hidratues qetësues kundër skuqjeve 50ml

15 

Një krem qetësues dhe riparues i krijuar për të ofruar qetësi dhe për të ushqyer lëkurën pas trajtimeve agresive kundër akneve që thajnë lëkurën.

15 

Hidratuesi Zitcalm hidraton, qetëson dhe riparon barrieren natyrale të lëkurës. Për më tepër, kombinimi unik i përbërësve hidratues si Vitamina F, Bisabolol dhe Allantoin reduktojnë dhe parandalojnë thatësinë dhe skuqjen në lëkurë.

Tekstura e saj e lëmuar pa vaj është e lehtë për t’u aplikuar dhe përthithet shpejt, duke siguruar një efekt hidratues afatgjatë, duke shmangur shtrëngimin dhe acarimin. Ideale për të qetesuar lëkurën tuaj dhe për të rritur përmirësimet pas trajtimeve lokale ne luften kundër akneve.

  • Rregullon barrierën e dëmtuar të lëkurës pas trajtimeve të tharjes.
  • Hidraton dhe qetëson thellësisht lëkurën, duke sjellë elasticitet dhe rehati.
  • Zbut ndjenjën e shtrëngimit në lëkurë.
  • Ndihmon në reduktimin e acarimit dhe skuqjes.
  • Teksture e lehtë, pa vaj.
  • Pa vaj dhe jo komedogjen.

 

Për kë është?

Për lëkurën që ndihet e thatë dhe e ndjeshme si pasojë e trajtimet agresive kundër akneve.

 

Si përdoret?

Aplikoni një sasi të vogël produkti në fytyrën e pastruar. Masazhojeni butësisht me majat e gishtave derisa të përthithet plotësisht. Përdorimi i përditshëm.

 

Përbërësit kryesor:

2% Quora Noni
1% Vitamin F
2% Bisabolol
2% Allantoin

 

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Provo Body+Me me 20% Zbritje