Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Trupit / Trupi Lares / Antioxidant body cleanser Larës antioksidant me 2% ekstrakt trëndafili, 0.1% Koenzimë Q10 dhe 0.15% Vitamin E 300ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Trupit / Trupi Lares / Antioxidant body cleanser Larës antioksidant me 2% ekstrakt trëndafili, 0.1% Koenzimë Q10 dhe 0.15% Vitamin E 300ml

Antioxidant body cleanser

Ndihmon në ruajtjen e elasticitetit dhe qëndrueshmërisë së lëkurës dhe kontribuon në pamjen uniforme të lëkurës.

Formula paksa shkumëzuese e këtij pastruesi delikat dhe antioksidant u krijua në mënyrë që përbërësit e tij të mbështesin metabolizmin e qelizave dhe të mbrojnë lëkurën kundër efekteve të ndryshme të dëmshme mjedisore dhe stresit oksidativ që mund të përshpejtojë plakjen. Ndihmon në ruajtjen e elasticitetit dhe qëndrueshmërisë së lëkurës dhe kontribuon në pamjen uniforme të lëkurës.

Përbërësit kryesorë aktivë:

  • 2% ekstrakt trëndafili, i cili ka një efekt të fortë antioksidues për shkak të përmbajtjes së lartë të vitaminës C. Mbron lëkurën nga efektet e dëmshme mjedisore, mbështet metabolizmin e qelizave, përmirëson strukturën e lëkurës dhe unifikon pamjen e lëkurës.
  • 0.1% Q10 (Ubiquinone) – koenzima e vetë lëkurës, sasia e së cilës zvogëlohet në lëkurë me kalimin e viteve. Është një antioksidant i fortë, gjithashtu përshpejton rigjenerimin e qelizave, mbron nga stresi oksidativ dhe ndihmon në parandalimin e plakjes së parakohshme të lëkurës.
  • 0,15% vitaminë E – ka një efekt të fuqishëm antioksidant dhe mbrojtës të qelizave, rrit mbrojtjen e lëkurës nga rrezet UV – veçanërisht në sinergji me vitaminën C – dhe ndihmon në ruajtjen e qëndrueshmërisë së saj.

Përdorimi: Lyejeni një pjesë të produktit me pak ujë në pëllëmbën e dorës dhe masazhojeni në lëkurën e të gjithë trupit me lëvizje të buta rrethore dhe më pas shpëlajeni.

Paketimi: 300 ml

Ju mund të krijoni këto rutina me të:

  • Pastrues trupi antioksidant + Trajtim kundër plakjes = anti-plakje, forcim, zbardhje e pikave të pigmentit
  • Pastrues trupi antioksidant + Trajtim trupi që zgjidh probleme = anti-plakje, ndriçim i njollave të pigmentit, uniformitet i pamjes së lëkurës

Pa aromë – nëse ende e ndjeni produktin, është era e vet, natyrale e përbërësve në të, e cila mund të jetë e dukshme për shkak të përmbajtjes së lartë të përbërësve aktivë.

Produkt pa ngjyra, miqësor ndaj veganëve.

Përbërësit (INCI): Aqua, Natriumi Laureth-5 Karboksilat, Kokamidopropil Betaine, Lëng Gjethësh Aloe Barbadensis, Glukozid Coco, Ekstrakt i Frutit Rosa Canina, Glicerinë, PEG-4 Rapeseedamide, Disodium Cocoyl Glutamate, Cocamide DEA-Caprately, Cocamide DEA-7, Ubiquinone, Tocopherol, Panthenol, Prunus Amygdalus Dulcis (bajame e ëmbël), vaj izopropil miristat, natriumi lauroil sarkosinat, gliceril stearat PEG-200, glukonat natriumi, citrat natriumi, nitrat magneziumi, magneziok sulfati, magnezioklorit, magnezium kloriti etilizotiazolinon.

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.