Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Trupit / Trupi Lares / Skin soothing body cleanser Larës me ekstrakt 2% Garden Hyspo, 0.15% Vaj Jojoba dhe .01% Pantenol 300ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Trupit / Trupi Lares / Skin soothing body cleanser Larës me ekstrakt 2% Garden Hyspo, 0.15% Vaj Jojoba dhe .01% Pantenol 300ml

Skin soothing body cleanser

Pastron pa tharë dhe dëmtuar shtresën mbrojtëse të lëkurës, si dhe përmban përbërës aktivë anti-inflamator, hidratues, reduktues të acarimit dhe rigjenerues të qelizave.

Formula paksa shkumëzuese e pastruesit të butë për pastrimin dhe qetësimin e lëkurës u krijua për të qenë e butë edhe në lëkurën më të thatë dhe më të ndjeshme. Pastron pa tharë dhe dëmtuar shtresën mbrojtëse të lëkurës, si dhe përmban përbërës aktivë anti-inflamator, hidratues, reduktues të acarimit dhe rigjenerues të qelizave. Mbron lëkurën nga efektet e dëmshme mjedisore.

Përbërësit kryesorë aktivë:

  • 2% ekstrakt i hisopit të kopshtit – mbrojtës i lëkurës, anti-inflamator dhe antioksidant, ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga efektet e dëmshme të ndotjes së mjedisit dhe rrezatimit UV.
  • 0,15% vaj jojoba – hidratues, zbutës i lëkurës, përbërës aktiv që ngadalëson procesin e plakjes së lëkurës, i cili formon një shtresë mbrojtëse në lëkurë.
  • 0.1% Panthenol – një përbërës aktiv anti-inflamator, rigjenerues dhe lehtësues i acarimit që ndihmon lëkurën të mbajë lagështinë dhe forcon barrierën e lëkurës.

Përdorimi: Lyejeni një pjesë të produktit me pak ujë në pëllëmbën e dorës dhe masazhojeni në lëkurën e të gjithë trupit me lëvizje të buta rrethore dhe më pas shpëlajeni.

Paketimi: 300 ml

Pa aromë – nëse ende e ndjeni produktin, është era e vet, natyrale e përbërësve në të, e cila mund të jetë e dukshme për shkak të përmbajtjes së lartë të përbërësve aktivë.
Vegane
Pa ngjyra
SLS falas
Nuk është testuar në kafshë.

Ju mund ta bashkoni këtë rutinë me të:

  • Pastrues trupi qetësues i lëkurës + Trajtim trupi qetësues i lëkurës = qetësues i lëkurës, hidratim i fuqishëm, restaurim i barrierës

Përbërësit (INCI): Aqua, Natriumi Laureth-5 Karboksilate, Kokamidopropil Betaine, Koko-Glukozid, Lëng Gjethësh Aloe Barbadensis, Ekstrakt Hyssopus Officinalis, Glicerinë, Disodium Cocoyl Glutamate, PEG-4 Rapeseedamide, GC, KapalycerypralateaC, Cocamypralatea7, CocamideaC, Cocamypratea, 7. Panthenol, vaj i farës Simmondsia Chinensis (Jojoba), Natriumi Lauroyl Sarcosinate, Izopropil Myristate, PEG-200 Gliceril Stearat, Glukonat Natriumi, Citrate Natriumi, Nitrat Magnezi, Sulfat Magnezi, Metilkloroizotiazolinone, Kloroizotiazolinone, Magnezi.

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.