Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Trajtimi i Akneve / ZITCALM® Serum Serum qetësues kundër skuqjeve 30ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Trajtimi i Akneve / ZITCALM® Serum Serum qetësues kundër skuqjeve 30ml

ZITCALM® Serum Serum qetësues kundër skuqjeve 30ml

15 

erum qetësues i krijuar për të ofruar një ndjesi qetësuese dhe rikuperuese për lëkurën e sensibilizuar pas trajtimeve agresive kundër akneve. Serumi Zitcalm zbut dhe ri-balancon mikrobiomën e lëkurës, përmirëson shumë skuqjen në lëkurën reaktive, rikthen barrieren natyrale të lëkurës dhe e mban lëkurën të hidratuar.

15 

Ky serum inovativ kombinon vetitë hidratuese të Beta-Glukanit me vetitë qetësuese, te Quora Noni te cilat ndihmojne mikrobiomën e lëkurës dhe ulin skuqjet.

Formula e saj e lehtë dhe përthithja e shpejtë ndihmojnë në uljen e skuqjes në lëkurë dhe përshpejtojnë procesin e rigjenerimit. Ideale për të ofruar një ndjesi qetësuese dhe riparuese për lëkurën e dëmtuar pas trajtimeve kundër akneve.

  • Qetëson intensivisht lëkurën e irrituar nga trajtimet agresive kundër akneve.
  • Redukton skuqjen.
  • Përshpejton procesin e rigjenerimit pas dëmtimit të lëkurës.
  • Redukton shfaqjen e njollave në lëkurë.
  • Ribalancon mikrobiomën e lëkurës për lëkurë më të shëndetshme.
  • Pa vaj dhe jo komedogjen.

 

Për kë është?

Për lëkurën që ndihet e thatë dhe e ndjeshme si pasojë e trajtimet agresive kundër akneve.

 

Si përdoret?

Aplikoni një sasi të vogël produkti në fytyrën e pastruar. Masazhojeni butësisht me majat e gishtave derisa të përthithet plotësisht. Përdorimi i përditshëm.

 

Përbërësit kryesor:

2% Quoranoni
3% Beta Glucan Complex
2% Licorice Root

 

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Provo Body+Me me 20% Zbritje