Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Antirrudhe / C-TETRA E.F. Trajtim Intensiv me 20% Vitamin C, Acid Ferulik dhe Vitamin E 30ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Antirrudhe / C-TETRA E.F. Trajtim Intensiv me 20% Vitamin C, Acid Ferulik dhe Vitamin E 30ml

C-TETRA E.F.

Ky trajtim i super-karikuar me vitaminë C përfshin një efekt të fuqishëm antioksidant që është zhvilluar për të ofruar mbrojtje optimale nga radikalet e lira, për të rritur shkëlqimin e lëkurës dhe për të targetuar imperfeksionet nga fotoplakja. Përdoreni këtë produkt nëse jeni duke kërkuar për lëkurë dukshëm më të ndritshme, më të lëmuar, më të fortë dhe me pamje më të re.

Në këtë formulë ne përdorim 3 lloje të ndryshme të vitaminës C. Pse, mund të pyesni? Përgjigja është shumë e thjeshtë: për shkak se funksioni i vitaminës C ndryshon brenda shtresave të ndryshme të lëkurës, ne përdorim llojin e nevojshëm të vitaminës C kur dhe ku është e nevojshme.

35 

35 

In stock

Ky trajtim i super-karikuar me vitaminë C përfshin një efekt të fuqishëm antioksidant që është zhvilluar për të ofruar mbrojtje optimale nga radikalet e lira, për të rritur shkëlqimin e lëkurës dhe për të targetuar imperfeksionet nga fotoplakja. Përdoreni këtë produkt nëse jeni duke kërkuar për lëkurë dukshëm më të ndritshme, më të lëmuar, më të fortë dhe me pamje më të re.
Në këtë formulë ne përdorim 3 lloje të ndryshme të vitaminës C. Pse, mund të pyesni? Përgjigja është shumë e thjeshtë: për shkak se funksioni i vitaminës C ndryshon brenda shtresave të ndryshme të lëkurës, ne përdorim llojin e nevojshëm të vitaminës C kur dhe ku është e nevojshme.
Ka shumë lloje të vitaminës C për aplikime për kujdesin e lëkurës, dhe ne kemi zgjedhur më të qëndrueshmet dhe më të pastërt për të siguruar efektivitetin e saj në të gjitha shtresat e lëkurës. Keni nevojë për një shpjegim? Ja ku e keni:
C-TETRA E.F. është formuluar me 10% Vitaminë C Tetra, e cila është shumë biokompatibile dhe e tretshme. Fakti që është i tretshëm në lipos lejon që kjo lloj vitamine C të transportohet deri në shtresat më të thella të lëkurës. Këtu, veprimi i tij fokusohet tek melanocitet (për të trajtuar njollat ​​nga brenda) dhe në sintezën e kolagjenit (për të parandaluar dhe luftuar rrudhat nga brenda).
Formula plotësohet nga Askorbosilani dhe Glukozidi Askorbil, dy derivate të vitaminës C shumë të qëndrueshme dhe të tretshme në ujë. Ato veprojnë në sipërfaqen e lëkurës për të përmirësuar shkëlqimin e lëkurës dhe për të zvogëluar njollat ​​më të zakonshme.
Formula plotësohet me Vitaminë E dhe Acid Ferulik, kombinimi fitues i çmimeve që rrit efektin total antioksidues të serumit për të mbajtur lëkurën tuaj të mbrojtur gjatë gjithë ditës.
  • Formuluar për për të ofruar mbrojtje optimale nga radikalet e lira, për të rritur shkëlqimin e lëkurës dhe për të targetuar imperfeksionet nga fotoplakja.
  • Trajtë emulsioni
  • Pa parfume
  • pH. 5.00 – 5.50

Si te perdoret:

Për mbrojtje antioksiduese, aplikoni një sasi të vogël të produktit në mëngjes. Masazhojeni butësisht me majat e gishtave derisa të përthithet plotësisht. Kombinoje me kremin tuaj të zakonshëm kundër diellit për të siguruar mbrojtje maksimale kundër diellit dhe agresorëve të jashtëm gjatë gjithë ditës. Gjithashtu ndihmon në minimizimin e plakjes së parakohshme të lëkurës. Gjatë natës, aplikojeni në lëkurë të pastruar për të lejuar që efektet kundër plakjes dhe ndriçimit të vitaminës C të funksionojnë gjatë gjumit.

Perberesit kryesore:

20% vitaminë C
Vitamina C Tetra: Një derivat i tretshëm në yndyrë i vitaminës C. Është super i qëndrueshëm dhe ka aftësinë të depërtojë thellë në shtresat më të thella të lëkurës, pa shkaktuar irritim. Përfitimet e tij kryesore përfshijnë aftësinë e tij për të stimuluar prodhimin e kolagjenit, mbrojtjen e tij antioksiduese kundër radikaleve të lira, aftësinë e tij për të përmirësuar dukshëm rrudhat dhe linjat e imëta, dhe për të përmirësuar tonin dhe shkëlqimin e lëkurës për të reduktuar njollat ​​nga brenda-jashtë.
Askorbosilani: Një formë e qëndrueshme, e tretshme në ujë e derivatit të vitaminës C. Vepron për të mbrojtur lëkurën nga agresionet e jashtme falë vetive antioksiduese dhe rolit në sintezën e kolagjenit për lëkurë më të fortë dhe më të mbrojtur.
Askorbyl Glucoside: Një derivat i qëndrueshëm dhe i tretshëm në ujë i vitaminës C. Përveç përfitimeve antioksiduese të vitaminës C, ai përmirëson dukshëm shkëlqimin dhe tonin e lëkurës për lëkurë të shëndetshme dhe me pamje më të re.
1% Vitamina E: Një antioksidant, i cili është i pranishëm natyrshëm në lëkurë dhe vepron duke neutralizuar radikalet e lira. Ajo vepron në sinergji me vitaminën C, duke rritur efektin e saj antioksidues për të mbajtur lëkurën të mbrojtur gjatë gjithë ditës.
0.5% Acid Ferulik: Antioksidant me origjinë bimore që ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga dëmtimet e shkaktuara nga radikalet e lira dhe ekspozimi në diell, duke parandaluar plakjen e parakohshme të lëkurës. Ai gjithashtu vepron në sinergji me vitaminën C dhe E, duke përmirësuar stabilitetin dhe efikasitetin e formulës.
#THERAMID

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.