Home / Shop / Produkte / Make Up / Fytyra / Primer / MINERALS Nourishing Makeup Oil Primer Bazë hidratuese në trajtë vaji për lëkurat normale dhe të thata 30ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Make Up / Fytyra / Primer / MINERALS Nourishing Makeup Oil Primer Bazë hidratuese në trajtë vaji për lëkurat normale dhe të thata 30ml

MINERALS Nourishing Makeup Oil Primer

Një vaj grimi 99% natyral që rregullon lëkurën dhe e përgatit atë për aplikimin e bazës minerale. Është formuluar për të plotësuar nevojat e lëkurës së thatë, normale dhe gjithashtu të ndjeshme.

 • rritje e hidratimit me 27%*
 • rritje e butësisë me 25%*
 • ushqim dhe rigjenerim
  qetësues
 • elasticitet i përmirësuar

17 

17 

In stock

Vaji ushqyes përmban një përbërje vajrash të zgjedhur me kujdes dhe përbërës aktivë natyralë që rigjenerojnë thellësisht, qetësojnë dhe e bëjnë lëkurën më elastike.

Vaji hidraton, ushqen dhe zbut lëkurën. Është një produkt i shkëlqyer për lëkurën e thatë dhe të dehidratuar me acarime të shumta, pasi shfaq veti të forta qetësuese. I siguron lëkurës delikate mbrojtje ndaj faktorëve negativë të jashtëm. Tekstura e lehtë e vajit e bën atë të përthithet shpejt dhe nuk lë një shtresë të yndyrshme në lëkurë. Për shkak të vetive të tij shumëfunksionale dhe të dobishme, vaji mund të përdoret në kujdesin e përditshëm të lëkurës si një serum me vaj.

Çfarë do të gjeni brenda? ?

 1. Vaji i farës së lirit – balancon pH-në e lëkurës, ka një efekt hidratues duke ruajtur nivelin e duhur të lagështisë së lëkurës, përmirëson elasticitetin e saj dhe përshpejton shërimin e plagëve.
 2. Vaji i avokados – ka një efekt të shkëlqyer në lëkurë me vetitë e tij ushqyese dhe hidratuese. Tregon efektivitet në parandalimin kundër rrudhave dhe rikthen elasticitetin rinor të lëkurës. Ai mbështet rigjenerimin dhe përshpejton shërimin e plagëve.
 3. Vaji i farës së rrushit – i pasur me vitaminë E ushqyese, hidraton në mënyrë të përkryer, rikthen një ton të shëndetshëm dhe qetëson proceset e plakjes së lëkurës. Përveç kësaj, vaji i farës së rrushit përmban një numër të madh antioksidantësh që ngadalësojnë proceset e plakjes.
 4. Vaji jojoba – hidraton dhe nxit sintezën e kolagjenit dhe elastinës, kështu që lëkura mbetet e lëmuar dhe e fortë.
 5. Vaji i farës së mjedrës – ka veti të forta ushqyese dhe hidratuese: forcon barrierën lipidike të epidermës, qetëson irritimin dhe nivelet e larta të vitaminave E dhe A dhe acideve yndyrore Omega-3 dhe Omega-6 reduktojnë efektet e stresit oksidativ. Gjithashtu nxit prodhimin e kolagjenit dhe rrit elasticitetin dhe qëndrueshmërinë e lëkurës.
 6. Vaji i karotës – një vaj me shumë funksione me veti forcuese, elastike, kundër plakjes dhe rigjeneruese. Mbron lëkurën nga radikalet e lira dhe e mbron atë nga rrezatimi UV. Redukton linjat e imëta dhe zbardhjen e ngjyrës.
 7. Vaji kanola – falë përmbajtjes së tij të pasur me fitosterole, shfaq aktivitet antioksidues. Është gjithashtu një burim i pasur i vitaminave E, K, provitaminës A dhe acidit α-linolenik. Në përgjithësi, ajo promovon elasticitetin dhe hidratimin e lëkurës.
 8. Vitamina A – eliminon thatësinë dhe vrazhdësinë e epidermës, dhe e bën lëkurën të ndihet më elastike dhe e lëmuar.
 9. Ekstrakti vajor i rrënjës së Rhodiola Rosea – siguron një efekt “lëkurë të lumtur”, pasi funksionon si “stimulues” i sintezës së endorfinës, gjë që na bën të ndihemi mirë dhe të relaksuar. Gjithashtu ka një efekt relaksues dhe qetësues.

Si të aplikoni vaj ushqyes?
Hidhni disa pika vaj në duart tuaja. Masazhoni vajin në lëkurë pak të lagur. Aplikoni një bazë minerale. Mund ta përdorni edhe si serum për kujdesin e përditshëm të lëkurës.

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.