Home / Shop / Produkte / Make Up / Fytyra / Foundation / PAESE MINERALS Mineral mattifying foundation Fondatinë në trajtë pluhuri me mbulim të plotë për lëkurat mikse dhe të yndyrshme 7g
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Make Up / Fytyra / Foundation / PAESE MINERALS Mineral mattifying foundation Fondatinë në trajtë pluhuri me mbulim të plotë për lëkurat mikse dhe të yndyrshme 7g

PAESE MINERALS Mineral mattifying foundation

Një fondatinë mattifikuese minerale me veti qetësuese dhe zbutëse. Për shkak të vetive thithëse të sebumit, është perfekt për lëkurë të yndyrshme, të kombinuara, normale, si dhe të ndjeshme dhe problematike.

  • nivel i lartë mbulimi – çehre mat pa efekt maske
  • reduktimin e poreve
  • zbutjen e rrudhave vizuale
  • kujdes qetësues dhe gjithëpërfshirës për lëkurën falë ekstraktit të vajit të qelibarit dhe Rhodiola Rosea

17 

17 

Fondatina jonë mattuese minerale përzihet në mënyrë perfekte me lëkurën, duke siguruar një efekt natyral të grimit dhe një nivel të lartë mbulimi. Është afatgjatë dhe zvogëlon pamjen e poreve, vijat e imëta, skuqjen ose papërsosmëritë e tjera të lëkurës. Me 99% përbërës me origjinë natyrale, fondatina është perfekte për lëkurë të ndjeshme dhe problematike. Formula e tij pluhur dhe ultra e lehtë është pasuruar me ekstrakte vaji natyral: qelibar dhe rrënjë hiri i malit, të cilat qetësojnë dhe kujdesen në mënyrë gjithëpërfshirëse për lëkurën, duke e lënë atë të butë, të freskët dhe mat gjatë gjithë ditës. Produkti ynë është paketuar në një kavanoz qelqi me një sitë të bërë me porosi, e cila ju lejon të përdorni sasinë e duhur të produktit. Përveç kësaj, ne e mbuluam sitë me një futje që parandalon derdhjen e produktit. Me një paketim të tillë, aplikimi i fondatinës është shumë komod.

Si të aplikoni bazën mattifikuese minerale?

  • Për ta bërë bazën të aplikohet dhe të përzihet në mënyrë perfekte në lëkurë, lagni pak fytyrën tuaj. Më pas aplikoni një sasi të vogël të Hydrating Oil Primer ose Nourishing Oil Primer nën grim.
  • Spërkatni një sasi të vogël primeri mbi kapaket e syve. Aplikojeni me një furçë kompakte me lëvizje rrethore.
  • Shkundni furçën për të hequr tepricën e fondatinës.
  • Aplikoni fondatinën në të gjithë fytyrën. Për të rritur mbulimin, përsëritni procesin.

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.