Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Trupit / Trupi Problematika / Radiance-enhancing body cleanser Larës kundër njollave dhe linjave me perqendrim te larte acidesh eksfoljuese AHA (7% Ac. Lactic, 1% Ekstrakt Kamomili dhe 0.2% Pantenol) 300ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Trupit / Trupi Problematika / Radiance-enhancing body cleanser Larës kundër njollave dhe linjave me perqendrim te larte acidesh eksfoljuese AHA (7% Ac. Lactic, 1% Ekstrakt Kamomili dhe 0.2% Pantenol) 300ml

Radiance-enhancing body cleanser

Larës i cili ërveç efektit të tij të butë pastrues dhe eksfolues, ai unifikon dhe zbut lëkurën, si dhe rrit qëndrueshmërinë dhe shkëlqimin e saj.

Ky produkt është krijuar për t’u kujdesur për lëkurën e pajetë, të ashpër dhe të pigmentuar. Përveç efektit të tij të butë pastrues dhe eksfolues, ai unifikon dhe zbut lëkurën, si dhe rrit qëndrueshmërinë dhe shkëlqimin e saj. Përmban gjithashtu përbërës aktivë anti-inflamatorë dhe qetësues të lëkurës dhe përmbajtja e tij e acidit laktik, përveçse largon qelizat e vdekura të lëkurës, ndihmon në shtrëngimin e lëkurës dhe ruajtjen e përmbajtjes së saj të lagështisë. Ndihmon në parandalimin e zhvillimit të inflamacionit të gjëndrës së flokëve dhe në zbutjen e simptomave të lëkurës të keratosis pilaris.

Përbërësit kryesorë aktivë:

  • 7% AHA (acid laktik) – një eksfoliant i butë por efektiv që rrit shkëlqimin, qëndrueshmërinë dhe hidratimin e lëkurës.
  • 1% ekstrakt kamomil – një përbërës i fuqishëm anti-inflamator dhe qetësues i lëkurës, i cili gjithashtu ka një efekt antioksidant.
  • 0.2% Panthenol – përbërës aktiv anti-inflamator, rigjenerues dhe lehtësues i acarimit, i cili ndihmon lëkurën të mbajë lagështinë dhe forcon barrierën e lëkurës.

Pa aromë – nëse ende e ndjeni produktin, është era e vet, natyrale e përbërësve në të, e cila mund të jetë e dukshme për shkak të përmbajtjes së lartë të përbërësve aktivë.
Pa ngjyra
Nuk është testuar në kafshë.

Përdorimi: Lagni lëkurën tuaj, përhapni produktin mbi të dhe masazhoni butësisht mbi trupin tuaj, duke i kushtuar vëmendje pjesëve ku është veçanërisht e ashpër, si gjunjët, bërrylat ose krahët, më pas shpëlajeni. Sigurohuni që nëse dilni në diell pasi ta përdorni, duhet të mbroni veten nga dielli, pasi acidi laktik në të ka një efekt fotosensibilizues.

Paketimi: 300 ml

Ju mund të krijoni këto rutina me të:

  • Pastrues trupi për rritjen e shkëlqimit + Trajtim kundër plakjes = rrit shkëlqimin, forcimin dhe pamjen uniforme të lëkurës
  • Pastrues trupi që rrit shkëlqimin + Trajtim trupi qetësues i lëkurës = rinovim i sipërfaqes së lëkurës, zbutje e lëkurës, përmirësim i teksturës

Përbërësit (INCI): Aqua, Sodium Laureth Sulfat, Acid laktik, PEG-4 Rapeseedamide, Glicerinë, Klorur Natriumi, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Natriumi Lauryl Sulfoacetate, Coco Glucoside, Chamomilla Recutita (Matricaria) ekstrakt i luleve, Glyheneol, 200 Stearat gliceril, glukonat natriumi, nitrat magnezi, hidroksid natriumi, acidi tartarik, metilkloroizotiazolinon, klorur magnezi, metilizotiazolinon.

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.